Účtování v sw POHODA,
načtení avíz k platbám

Ekonomický systém POHODA společnosti Stormware od verze POHODA Květen 2019, release 12200 obsahuje jednoduchý nástroj pro import avíz platebních služeb ComGate v ABO formátu (přípona .gpc), která dostávají naši zákazníci e-mailem a která také mají k dispozici ke stažení ve svém klientském portále. Jedná se o avíza k platbám související s transkacemi na platební bráně. Podora pro platební terminály se připravuje.

Přinášíme návod, jak tuto funkci využívat a zjednodušit si účtování o transakcích.

Jak na to?

V programu POHODA založíme v agendě Homebanking novou službu „ComGate“, ve které nastavíme cestu ke složce se soubory avíza.

Danou službu není potřeba spárovat s bankovním účtem. 
Při načítání avíza hledá služba Comgate nezlikvidovaný bankovní pohyb na stejnou částku a VS jako má samotné avízo ComGate a to přes všechny pohyby a bankovní účty.

V agendě Banka volíme povel ZÁZNAM / NAČTENÍ AVÍZ...

Otevře se průvodce načtení avíza, kde si vybere uživatel vytvořenou službu pro avíza ComGate.

Zde je možné provést před samotným načtením i náhled na dané avízo, aby si uživatel ověřil, jaké platby bude načítat do programu POHODA.

Následně po stisknutí tlačítka „Další“ dojde v programu POHODA ke zpracování avíza a zobrazení výsledku načtení do programu POHODA.

Po stisknutí tlačítka „Dokončit“ bude uživatel přesměrován zpět do agendy Banka, kde budou do vybraného bankovního pohybu na záložku „Položky dokladu“ doplněny údaje (platby) z načteného souboru avíza.