4. Integrace platební brány

Průvodce platební bránou > 4. Integrace platební brány


E-shop platformy

Propojení platební brány a e-shopu je jednoduché, protože podporujeme integraci platební brány ComGate ve všech významných e-shop platformách. Zde najdete jejich podrobný přehled. U těchto e-shopových systémů si budete moci propojení s platební bránou nastavit sami, nebo vám vše nastaví váš vývojář. Na našich stránkách jsou k dispozici detailní návody na zprovoznění platební brány u nejrozšířenějších e-shop platforem.

Open source platformy

Pokud jste se rozhodli provozovat svůj e-shop na open source platformě (Wordpress, Drupal, Prestashop atp.), budete potřebovat modul, který vaši platformu s platební bránou ComGate propojí. Implementace probíhá obdobně jako při využití komerčních e-shop řešení. Přehled dostupných modulů pro platební bránu ComGate najdete zde

Protokol API

Posledním způsobem zprovoznění platební brány je použití API protokolu. Tuto možnost využijete, pokud si připojení k platební bráně chcete naprogramovat sami. Kromě obsluhy platební brány slouží API protokol také pro automatizaci stahování účetních dokladů. Náš API protokol je veřejně přístupný a jeho specifikaci naleznete zde.

Testovací rozhraní 

Po podpisu smlouvy dostanete přístup do testovacího rozhraní, kde budete mít možnost ověřit, jak bude platební brána komunikovat s vaším e-shopem. Na základě tohoto testování si nastavíte chování svého e-shopu při jednotlivých stavech plateb. Zároveň vám poskytneme další implementační dokumentaci.