4. Integrace platební brány

Průvodce platební bránou > 4. Integrace platební brány


E-shop platformy

Propojení platební brány a e-shopu je jednoduché, protože podporujeme integraci platební brány ComGate ve všech významných e-shop platformách. Zde najdete jejich podrobný přehled. U těchto e-shopových systémů si budete moci propojení s platební bránou nastavit sami, nebo vám vše nastaví váš vývojář. Na našich stránkách jsou k dispozici detailní návody na zprovoznění platební brány u nejrozšířenějších e-shop platforem.

E-shop platformy

Open source platformy

Pokud jste se rozhodli provozovat svůj e-shop na open source platformě (Wordpress, Drupal, Prestashop atp.), budete potřebovat modul, který vaši platformu s platební bránou ComGate propojí. Implementace probíhá obdobně jako při využití komerčních e-shop řešení. Přehled dostupných modulů pro platební bránu ComGate najdete zde

Open source platformy

Protokol API

Posledním způsobem zprovoznění platební brány je použití API protokolu. Tuto možnost využijete, pokud si připojení k platební bráně chcete naprogramovat sami. Kromě obsluhy platební brány slouží API protokol také pro automatizaci stahování účetních dokladů. Náš API protokol je veřejně přístupný a jeho specifikaci naleznete zde.

Testovací rozhraní 

Po podpisu smlouvy dostanete přístup do testovacího rozhraní, kde budete mít možnost ověřit, jak bude platební brána komunikovat s vaším e-shopem. Na základě tohoto testování si nastavíte chování svého e-shopu při jednotlivých stavech plateb. Zároveň vám poskytneme další implementační dokumentaci.