5. Účtování plateb

Průvodce platební bránou > 5. Účtování plateb


Denní výpisy

Jednou denně posíláme na váš bankovní účet hromadnou platbu, která zahrnuje částky zaplacené zákazníky snížené o poplatky. Současně obdržíte e-mail, ve kterém najdete rozpis transakcí ve třech formátech – CSV, ABO (.gpc) a PDF. Všechny tyto soubory můžete také najít v klientském portálu nebo si je pomocí protokolu API stáhnout. 

Měsíční vyúčtování

Měsíční vyúčtování obsahuje přehled všech denních převodů na váš bankovní účet a sumarizaci denních výpisů za daný měsíc. V tomto vyúčtování se vám také zobrazí případný bonus. Výše bonusu odpovídá nižší procentní sazbě, které jste v daném měsíci podle vašeho objemu transakcí dosáhli.

Účetní systémy

Transakce si do svého účetního systému importujete pomocí denních výpisů ve formátu ABO. V systému si vytvoříte nový “bankovní účet” určený pro účtování o platební bráně. Následně importujete denní výpisy a pracujete s jednotlivými položkami obdobně jako s položkami ze standardního bankovního výpisu. Pro účetní systémy ABRA FlexiBee, Money ERP a POHODA jsme připravili podrobnější návody. Můžete se na ně podívat zde.

Loga účetních systémů