7. Brána do zahraničí

Průvodce platební bránou > 7. Brána do zahraničí 


Jazyky a měny platební brány

Zákazníci na vašem e-shopu mohou platit v osmi měnách – v CZK, EUR, PLN, HUF, USD, GBP, HRK a RON. Pokud prodáváte zboží do dalších zemí, vždy je důvěryhodnější nechat zákazníky platit jejich vlastní měnou. Zároveň má platební brána ComGate různé jazykové mutace. V současnosti je k dispozici v češtině, slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině, polštině, maďarštině, chorvatštině a rumunštině. Pokud byste potřebovali využívat jinou měnu nebo jazyk, ozvěte se nám. 

Výplata v cizích měnách

Platební brána vám posílá peníze ve stejné měně, ve které proběhla platba. Pokud máte účet ve stejné měně, nevzniká náklad na konverzi měn. Když máte účet v jiné měně, vaše banka provede konverzi zaslané částky dle svého kurzovního lístku.

Zrychlený bankovní převod v zahraničí

Zrychlený bankovní převod je velmi oblíbený v České republice, ale také na Slovensku a v Polsku. V těchto zemích se 30 až 50 % plateb odehraje právě touto metodou. Proto máme k dispozici bankovní tlačítka také pro polské a slovenské banky. Naopak třeba v Maďarsku se zrychlený bankovní převod nepoužívá, platí se kartou.