a další

Vyúčtování plateb je vám zasíláno na denní bázi. Vidíte v něm detailní rozpad plateb a poplatků. V měsíčním výpisu vidíte jen přehled převodů na váš bankovní účet

Jak funguje platební brána?

Platební brána poskytuje přijímání plateb pro internetové obchodníky. Nejpoužívanější metodou na platební bráně je platba kartou. Mezi další způsoby plateb patří rychlé online bankovní převody.

Jak vytvořit platební bránu?

Implementace platební brány do eshopu je velmi jednoduchá. Nejprve dojde k uzavření smlouvy mezi obchodníkem (eshopem) a provozovatelem platební brány. Následuje technické propojení platební brány a eshopu. V případě podporovaných eshopových platforem se jedná o nastavení v rámci administrace eshopu. Druhou možností je implementace propojení eshopu a platební brány pomocí API.

Co je platební brána?

Platební brána umožňuje přijímat platby v prostředí internetu. Platební brána poskytuje platby kartou i další platební metody jako jsou rychlé online platby bankovním převodem. Platební brána je dnes již nezbytnou součástí většiny eshopů.

Jak funguje platební terminál?

Platební terminál umožňuje přijímání plateb kartou v obchodech. Platba probíhá přiložením nebo vložením karty do platebního terminálu. V případě platby vyšší částky může platební terminál vyzvat k zadání PINu. K platebnímu terminálu lze přiložit i mobilní telefon, který má v sobě “nahranou” platební kartu do služby Google Pay nebo Apple Pay. Při platbách vyšších částek může telefon vyzvat k autorizaci platby pomocí otisku prstu, obličeje (FaceID) nebo zadání PINu na telefonu.

Jak platit kartou v obchodě?

Platba kartou v obchodě probíhá přiložením nebo vložením karty do platebního terminálu. Při platbě si vždy před zaplacením zkontrolujte částku, která se zobrazuje na platebním terminálu. V případě platby vyšší částky vás platební terminál může vyzvat k zadání PINu. 

Jak platit kartou?

Platba kartou se dnes řadí mezi nejběžnější způsoby platby. Kartou je možné zaplatit jak v kamenném obchodě na platebním terminálu, tak v prostředí internetu.