Apple Pay na platební bráně

Služba Apple Pay je nově dostupná na platební bráně ComGate. Pro zobrazení služby zákazníkovi stačí mít povolenou metodu platby kartou a prohlížeč Safari.

Jak zajistím zobrazení Apple Pay na platební bráně?

Pro zobrazení služby není třeba žádných úprav na vaší straně. Stačí mít povolenou metodu platby kartou. 

Služba se zobrazí automaticky na karetní bráně, kde je zároveň zákazníkovi umožněno zadat číslo karty ručně. Pokud se na bránu dostane zákazník ze zařízení či prohlížeče, které Apple Pay neumožňují, bude moci provést alespoň úhradu platební kartou.

V případě, že výběr platebních metod není součástí e-shopu, je služba zobrazena také na rozcestníku ComGate.

Více informací o integraci Apple Pay najde v naší API dokumentaci.

Co potřebuje zákazník k zobrazení Apple Pay na platební bráně?

Služba je dostupná pouze uživatelům, kteří mají k dispozici webový prohlížeč Safari a vlastní zařízení od společnosti Apple, které disponuje Touch ID nebo Face ID. K těmto zařízením patří iPhone, iPadu, Apple Watch a počítač Mac. 

Pro funkčnost platební metody je potřeba nejprve uložit platební kartu do Apple Wallet. Detailní popis, jak vložit karetní data do Apple Wallet najdete zde

Uložením karetních dat do Apple Wallet již zákazník nemusí mít při platební na platební bráně kartu u sebe. 

Pro používání služby Apple Pay na platební bráně je potřeba akceptovat podmínky služby. Ty jsou nedílnou součástí Obchodních podmínek ComGate.  

Věříme, že tato novinka vám přinese další úspěšné transkace na vašem e-shopu. Na další vylepšení zobrazení služby Apple Pay přímo v e-shopu se můžete těšit již brzy.