Jak češi platí na internetu?

Dobírka

Nejznámější a v současné době stále populární způsob, jak zaplatit za zakoupené zboží. Platba dobírkou je zprostředkována dopravcem, který zboží doručuje koncovému zákazníkovi a funguje podobně, jako obyčejná platba v kamenném obchodě. Zákazník zaplatí a dostane obratem zboží do ruky. Výhoda je zde primárně na straně zákazníka, který se nemusí bát, že o své peníze přijde. Pro prodejce znamená dobírka prodloužení doby, kdy dostane peníze za své zboží.

Platební karta

Platba kartou má bezesporu velkou časovou úsporu. Pro zákazníka to znamená naťukat číslo karty a pár dalších údajů do platební brány a zboží je zaplaceno. Obchodník má okamžitě jistotu, že dostal za zboží zaplaceno a nemusí se tedy o finanční stránku nadále starat. Nevýhodou zde je, že pro tento způsob platby je nutno oslovit firmu, která nabízí služby platební brány. To sebou samozřejmě nese nutnost za tyto služby platit.

Platební tlačítka

Platební tlačítka se stávají čím dál více populárnější. Jedná se o platbu, která probíhá přes předem vyplnění formulář a je hrazena přímo z internetového bankovnictví zákazníka. Peníze jsou převedeny téměř okamžitě a bez žádného zdržení, jako tomu bývá u klasického převodu na účet. Platební brána však musí tlačítko konkrétní banky podporovat a proto se může stát, že pokud nebude mít obchodník kvalitní platební bránu, může zde zákazníkova banka chybět.

Platba převodem na účet

Stále velice oblíbená metoda platby za zakoupené zboží. Příkaz k úhradě je zadán okamžitě, ale než je částka převedena, tak to zabere nějaký čas. Zejména pokud se jedná o převod mezi dvěma různými bankami.

Čtyři nejpoužívanější platební metody v České republice. Každá má své pro a proti a každá je pro jiného zákazníka ta správná, kterou si vybere, když má možnost. Proto je dobré mít platební bránu, která vám umožní co nejvíce metod, abyste dali svým zákazníkům tu, kterou preferují nejvíce.