Jak zprovoznit platební bránu na platformě ByznysWeb

Aktivace platební brány, zřízení služby

Nejprve se musíte stát naším zákazníkem – uživatelem platební brány ComGate. Nejjednodušší je vyplnit tento formulář. Jakmile tak učiníte, automaticky se s vámi spojí náš obchodní tým a provede vás procesem aktivace platební brány.

Nejprve dostanete e-mailem smlouvu k potvrzení. Dalším krokem je vytvoření přístupu do klientského portálu, identifikace zákazníka a kontrola náležitostí, které musí váš e-shop obsahovat. S přístupem do klientského portálu můžete přejít k samotnému nastavování platební brány.

Nastavení na platformě ByznysWeb

Implementaci platební brány ComGate provedete sami v administraci vašeho e-shopu. V NASTAVENÍ / PLATEBNÍ BRÁNY vyberte COMGATE PAYMENTS.

Nastavení platební brány na platformě ByznysWeb

Zaklikněte políčko AKTIVNÍ a vložte implementační údaje (ID obchodníka a heslo). Režim ponechte TESTOVACÍ a nastavení uložte.

Platební brána ComGate na platformě ByznysWeb

Pokud je platební brána ve Flox 3 aktivní, musíte ještě nastavit její provázání na platbu:

  • V NASTAVENÍ/OBJEDNÁVKY/PLATBY. Vytvořte novou platbu, která bude nést název platební brány ComGate.
  • Zvolte měnu a cenu za platbu podle vlastního uvážení. Důležité je, abyste v řádku PLATEBNÍ BRÁNA vybrali COMGATE PAYMENTS.

Novou platbu uložte.

Uložení nové platby ByznysWeb

Tato možnost platby bude po uložení dostupná pro vaše klienty v objednávkovém formuláři.

Upozornení: pro správnou funkčnost platební brány ComGate je nutné nastavit URL a IP adresy pro komunikaci s e-shopem v nastaveních ComGate. Pro poskytnutí údajů prosím kontaktujte zákaznickou podporu společnosti ByznysWeb.

Dále proveďte test platby dle našich pokynů. Jakmile je e-shop otestovaný a jsou splněny všechny obchodní a smluvní podmínky, přepneme váš e-shop do produkčního provozu a vy můžete nastavit režim platební brány na OSTRÝ.

Kontakt na technickou podporu: info@byznysweb.cz

Logo ByznysWeb.cz