Jak nastavit platební bránu na platformě eBrána e-shop

Aktivace platební brány

Nejprve se musíte stát naším zákazníkem – uživatelem platební brány ComGate. Nejjednodušší je vyplnit tento formulář. Jakmile tak učiníte, automaticky se s vámi spojí náš obchodní tým a provede vás procesem aktivace platební brány.

Následně dostanete e-mailem smlouvu k potvrzení. Dalším krokem je vytvoření přístupu do klientského portálu, identifikace zákazníka a kontrola náležitostí, které musí váš e-shop obsahovat. S přístupem do klientského portálu můžete přejít k samotnému nastavování platební brány.

Nastavení na platformě eBrána e-shop

První krok je nastavení propojení platební brány v nastavení eBrána e-shopu. Nastavení naleznete v Nastavení > Ostatní propojení > Záložka ComGate.

Nastavení platební brány na platformě eBrana e-shop

Parametry

  • URL rozhraní – zde vyplňte hodnotu https://payments.comgate.cz/v1.0
  • Identifikátor obchodu – zde vyplňte 6místné číslo najdete ho v administraci platební brány v sekci integrace. Propojení obchodu > (upravit obchod) > identifikátor propojení obchodu.
  • Tajný kód – zde se vyplňuje řetězec, naleznete na stejném místě jako identifikátor obchodu v poli Heslo.
  • Identifikátor metod – vyplňte jednotlivé metody, které chcete, aby vaše brána zobrazovala. Tvar je např. BANK_CZ_CS_P+BANK_CZ_KB. Všechny metody naleznete na první záložce Platební metody v Integrace > Nastavení obchodu. Jednotlivé metody se oddělují znaménkem +.

Nastavení platby

Posledním krokem je přidání samotné platby do e-shopu. Je již předpřipravena v administraci, takže jde o samostatnou aktivaci.

Nastavení naleznete v Nastavení > Doprava a platba > Způsoby platby > (klikněte na editaci platby ComGate). Nastavení je zde stejné jako u jiných plateb. Hlavní je vybrat, pro které dopravy platbu ComGate povolíte a pak již stačí platbu aktivovat checkboxem a uložit okno.

Platbu doporučujeme otestovat nákupem nejlevnějšího produktu i fyzickým zaplacením. 

Nastavení e-shopu v administraci ComGate

Nastavení e-shopu v administraci ComGate

Naleznete v záložce Integrace a editace e-shopu. Název, identifikátor a heslo budete mít již předvyplněné. Název propojení není povinný a způsob založení platby ponechte doporučené nastavení.

Povolené IP adresy

IP adresu vašeho e-shopu zjistíte na technické podpoře.
Kontakt na technickou podporu: podpora@ebrana.cz nebo +420 490 520 015

Logo eBrána