Společně za dobrými skutky

Nadační fond ComGate

Víš o kolegovi, který uvítá podporu nadačního fondu ComGate?
Stačí napsat jméno, pobočku a situaci, se kterou můžeme pomoci.

Šťastné příběhy

David, konzultant zákaznické linky

,,Vzít si hypotéku. Koupit vysněný byt. Založit rodinu. Z jedné velké životní události, kterou jste si tisíckrát vysnili, se v okamžiku stane noční můra.
S manželkou jsme si vybrali byt. V rámci rezervační smlouvy jsme zaplatili rezervační poplatek. Prodávající si to ale nakonec rozmyslel a my tak najednou přišli o sto tisíc korun. Neměli jsme ani byt - ani peníze. Přes rok jsme se s manželkou a celou rodinou snažili dostat naše peníze zpět. Vše bylo ale marné.

Naštěstí za mnou přišel můj kolega Marcel Koubek z hradeckého call centra a nabídl mi pomocnou ruku díky svému působení v Nadačním fondu ComGate. Nadační fond mi nabídl právní pomoc, díky které nám do týdne vrátili peníze zpět na účet. Až budete hledat byt přes realitní kancelář, určitě si nezapomeňte prověřit reference a nenechte se oklamat. A pokud už k něčemu takovému dojde, nedejte se a bojujte!"

Zpátky do škol

Září je měsíc, kterým končí léto a prázdniny. Tenhle měsíc ovšem neděsí jen ty školou povinné. Pekelně náročný měsíc to bývá i pro rodiče, kteří se musí vypořádat s rostoucími finančními investicemi do studia, školních pomůcek a zájmových kroužků jejich ratolestí. Proto minulý týden proběhla další dobrá iniciativa nadačního fondu nazvaná "Zpátky do škol". V rámci této aktivity bylo rozděleno 20.000 Kč z nadačního fondu ComGate mezi naše zaměstnance.

Nadační fond proto právě v září přišel s iniciativou "Zpátky do škol", která podpořila zaměstnance ComGate a to v hodnotě 20 000,-. Peníze pomohly se zafinancováním nákladných zářijových aktivit dětí zaměstnanců ComGate.


V rámci této aktivity „Zpátky do školy“ byl nakonec po rozhodnutí rady využit celý rozpočet ve výši Kč 20 000,- a byl rozdělen mezi osm zaměstnanců, kteří se o finanční pomoc přihlásili. Podpora pomůže zaměstnancům zafinancovat školní pomůcky, školné a také zájmové kroužky jejich dětí.

Cíle a způsob fungování nadačního fondu

Hlavním cílem nadačního fondu je pomáhat zaměstnancům skupiny ComGate a jejich rodinným příslušníkům, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci, a to zejména bezúročnou půjčkou, darem nebo jinou formou pomoci podle charakteru situace, například osobním zapojením zaměstnanců skupiny ComGate.

Peněžní prostředky nadačního fondu

Prostředky nadačního fondu jsou tvořeny vkladem společnosti ComGate ve výši 100 000,- Kč a dále průběžnými dobrovolnými vklady zaměstnanců ve výši 100,- Kč / měsíc. Společnost ComGate se zavazuje měsíčně navyšovat prostředky nadačního fondu o částku, která se rovná součtu měsíčních vkladů zaměstnanců. Stav transparentního účtunadačního fondu můžete sledovat online.

Základní principy fungování nadačního fondu

Každý zaměstnanec může požádat člena rady zástupců zaměstnanců o pomoc v nepříznivé životní situaci. Každý z členů rady může přednést svůj návrh radě. Rada zástupců zaměstnanců rozhoduje hlasováním na většinovém principu.

Schválený návrh rada zástupců zaměstnanců předkládá správní radě, která se k tomuto návrhu vyjádří bez zbytečného prodlení. Rada zástupců zaměstnanců se skládá ze zvolených zástupců jednotlivých provozoven skupiny ComGate:

 • Zástupce operátorů v Hradci Králové
 • Zástupce dalších pozic v Hradci Králové
 • Zástupce zaměstnanců ve Žďáru nad Sázavou
 • Zástupce zaměstnanců v Trutnově
 • Zástupce zaměstnanců v Opočínku
 • Zástupce zaměstnanců v Bratislavě
 • Zástupce zaměstnanců v Praze, Horních Počernicích
 • Zástupce zaměstnanců v Praze, Holešovicích

Členem rady zástupců zaměstnanců nemůže být člen statutárního orgánu žádné ze společností skupiny ComGate.

Správní rada je tvořena představenstvem ComGate, a.s. Správní rada rozhoduje o přidělení pomoci výhradně a pouze na základě návrhu rady zástupců zaměstnanců.

Odpovědi k nejčastějším otázkám k nadačnímu fondu

 • příspěvek do nadačního fondu je dobrovolný a bude prováděn formou srážky ze mzdy
 • formulář pro srážku ze mzdy je dostupný od 12.6. vždy na recepci dané provozovny
 • každý si může zvolit příspěvek ve výši Kč 50,- nebo 100,-
 • společnost ComGate dorovná měsíční příspěvek zaměstnanců do shodné výše
 • srážka příspěvku je prováděna na měsíční bázi vždy spolu s výplatou mzdy a odčítá se od čisté mzdy
 • nastavenou srážku ze mzdy je možné kdykoliv odvolat nebo změnit její výši, formulář pro odvolání bude také k dispozici na recepci dané provozovny
 • pro žádost o pomoc z nadačního fondu se prosím obracejte na svého člena rady zástupců zaměstnanců v dané provozovně žádost o pomoc může podat zaměstnanec všech společností skupiny ComGate. To se týká i zaměstnanců ve zkušební době nebo brigádníků.
 • žádost mohou podat i spolupracovníci zaměstnance za něj/pro něj
 • forma pomoci z nadačního fondu může být v různé formě, např.: služby psychologa, právníka, finančního poradce, finanční pomoc - dar, bezúročná půjčka aj.

Můžete se obrátit přímo na nás

Patroni nadačního fondu

Lenka Volocká, HR Director
Hradec Králové

Pokud máte starosti, na které už sami nestačíte, neváhejte se na mě obrátit. Nadační fond je tu od toho, aby mohl bojovat s Vámi a aby Vám pomáhal překonávat všechny překážky. Těším se naše další šťastné příběhy.

Michaela Sládková, HR Recruiter
Hradec Králové

V dnešní době nikdy nevíte, co se může přihodit a zda někdy nebudeme potřebovat pomoc sami. Je pro mne důležité, abychom si pomáhali. Jsem ráda, že právě já prostřednictvím nadačního fondu mohu pomáhat lidem, kteří se dostali do nepříznivé životní situace.

Členové rady zástupců zaměstnanců Nadačního fondu

Zdeňka Kroutilová
Senior HR Manager, Call centrum, Trutnov

Již od malička jsem velmi ráda pomáhala svým vrstevníkům s různými úkoly, tento uděl mne pronásleduje do dnešního dne. Nikdy nevíme do jaké situace se dostaneme, zda nebudeme potřebovat pomoci :-) Proto jsem velmi ráda když mohu pomoci já, ať už je to psychickou podporou, pomoc při plnění úkolu nebo finančně.

Michaela Bartošová
Kouč,Call centrum, Hradec Králové

Děkuji kolegům za důvěru. Jsem pyšná na to, že je naším společným cílem pomoci těm, kteří pomoc potřebují a zaslouží si ji. S oblibou cituji J. Wericha: „Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“ Sociální politika byl obor, který jsem vystudovala a Nadace je pro mě způsob, kterým nabízím svou pomocnou ruku, protože nikdo z nás neví, kdy jí budeme samy potřebovat.

Michaela Kutílková
Project specialist, Logistika, Opočínek Pardubice

Myslím, že v moderní době jsou morální hodnoty lidí často smývány ve prospěch osobního úspěchu a zisku. Někteří lidé kolem mě zapomínají, že pomoc člověku v nouzi, nebo v těžké životní situaci, může být tím největším ziskem a pocitem štěstí. Chtěla bych se proto podílet na pomoci lidem v těžké životní situaci, i když vím, že každý si nese své břímě a nebude lehké se rozhodnout. Pokud má firma k dispozici prostředky, jak alespoň trochu zlepšit něčí život, ráda se budu podílet na rozvoji této formy pomoci.

Sabina Mitrengová
Kouč, Call Centrum, Žďár nad Sázavou

Naším darem můžeme pomoci v těžké životní situaci. Můj cíl je rozhodnout se spravedlivě, a pomoci lidem v těžkém období, kteří to potřebují.

Tomáš Strieška
Skladník, Logistika, Bratislava

Ak niekto bude potrebovať pomoc, spravíme čo môžme, celkovo si pomáhame všetci navzájom. :)

Marcel Koubek, předseda rady
Senior konzultatnt, Call centrum, Hradec Králové

Od nadace očekávám podání pomocné ruky všem, kteří se ocitli ve finanční tísni anebo v těžké životní situaci. Podporu očekávám nejen finančním příspěvkem, ale i psychickou podporou ze strany firmy. Přeji si aby se nadace co nejvíce rozšířila a byla tak schopna pomoci komukoli kdo bude podporu opravdu potřebovat. Rád se do nadace připojím a budu pomáhat rozvíjet tak skvělý nápad. Těším se na spolupráci a za tým Mariána Šlosra s pozdravem Marcel Koubek

Chci se zapojit

Víte, že díky jednomu dobrému skutku denně budete mít lepší náladu? Vyplaví se totiž velké množství endorfinu, kterému se říká "hormon štěstí". Laskavé činy, kterými můžete podpořit své kolegy, mají spoustu podob a Vaší fantazii tady mezi rozhodně neklademe. Pomoc může být ve formě praktické, manuální, kdy vezmeme do ruky lopatu a nebo hrábě a přiložíme ruku k dílu při stavbě vysněného domečku, zafarmaříme si na statku, nebo spojíme síly při nějaké přírodní pohromě. Také můžete mít třeba jazykové znalosti a využít je při přípravě dětí kolegy na důležitou písemku z angličtiny. Jednou místo jízdy autobusem, můžete jen na kole nebo jít pěšky a ušetřenou padesátikorunu věnovat nadačnímu fondu.

To za to stojí, ne? Pokud už teď víte, jak můžete pomoci, stačí vyplnit následující formulář. Děkujeme!

např. čas, manuální práce, oblečení, terapie, právní pomoc, finanční podpora