You are here

Premium SMS

Premium SMS je způsob platby, který je využíván především v oblasti mobilní zábavy, internetových služeb ale i pro platby za parkování nebo jízdu hromadnou dopravou.

Mechanismus platby je jednoduchý. Uživatel zašle SMS na speciální, takzvané prémiové telefonní číslo, obratem je mu doručena odpověď. Telekomunikační operátor vyúčtuje uživateli cenu transakce, která se obvykle pohybuje v rozmezí 3,- až 99,-. Pro některé služby je možné provést platbu až 600 Kč. Určitou variací služby je objednávka předplatného, kdy zákazník dá souhlas s odběrem služby a následně jsou mu zasílány zpoplatněné SMS zprávy.

Výhodou je vysoká dostupnost služby – telefon má prakticky každý stále u sebe. Je to ideální platební kanál pro impulzivní nakupování, je často užíván ve spotřebitelských soutěžích. Nevýhodou služby je oproti jiným možnotem platby vyšší náklad ze strany telekomunikačních operátorů. Poplatky se liší podle typu služby, výše transakce i konkrétního operátora. Pro smluvní zákazníky telekomunikačních operátorů je výhodou platba po měsíčním vyúčtování.

Premium SMS nabízíme pro všechny telekomunikační operátory v České republice, Polsku i na Slovensku.

ZeměCena transakceTelekomunikační operátor
Česká republika2 - 600 CZK
Polsko0,5 - 25 PLN
Slovensko0,1 - 20 EUR
Reference
Klientský portál
Našim zákazníkům dáváme k dispozici on-line nástroj v podobě portálu ve kterém najdou údaje o transakcích a vyúčtování služeb.
  • evidence faktur a vyúčtování s možností exportu
  • podrobný rozpis všech plateb dle jednotlivých služeb
  • umožňuje správu rozhraní pro technické propojení s webem
  • on-line report o stavu platby
  • možnost založení neomezeného počtu přístupů dle typu administrace
  • detailní informace o platbě včetně čísla účtu plátce

Kontaktujte nás mail@comgate.cz

Kontaktujte nás