Jak zprovoznit platební bránu na platformě Shoptet

Aktivace doplňku, zřízení služby

Proces začíná aktivací doplňku "ComGate" pro váš e-shop v adminstraci Shoptetu. Jakmile tak učiníte, automaticky se s vámi spojí náš obchodní tým. Provedeme vás procesem aktivace platební brány.

Nejprve vám zašleme e-mailem smlouvu k potvrzení. Dalším krokem je vytvoření přístupu do klientského portálu, identifikace zákazníka a kontrola náležitostí, které musí váš e-shop obsahovat. Poté spouštíme platbu přes bankovní tlačítka a ohlásíme e-shop karetním asociacím ke schválení. Jakmile jsou i platby kartou schváleny, informujeme zákazníka o možnosti spustit platbu kartou do ostrého provozu. 

Shoptet nabízí své doplňky v rámci některých tarifů zdarma. Propojení na platební bránu ComGate v ceně tarifů Shoptetu zahrnuté není. Proto jsme se rozhodli těm z vás, kteří využíváte na Shoptetu tarify Business, Profi nebo Enterprise, navýšit v rámci vyúčtování služeb ComGate každý měsíc váš kredit o částku, kterou za doplněk ComGate platíte.

Platby v Kč

Jakmile je vaše platební brána pro konkrétní eshop (URL) aktivována, můžete se přihlásit do administrace svého e-shopu/admin a v Nastavení > Doprava a platby > Způsoby platby aktivovat platební metody, které máte zasmluvněné.

Zprovoznění platební brány na platformě Shoptet

Připravili jsme vám mnohem více platebních metod, kdybyste je do budoucna chtěli používat. Seznam zasmluvněných platebních metod naleznete ve svém klientském portálu ComGate.

Platforma Shoptet platební metody

Ve výchozím stavu máte platební metody dostupné ve své administraci a je na vás, abyste jednotlivé metody aktivovali pro své zákazníky. Aktivaci provedete kliknutím na tlačítko ve sloupci “Viditelnost”.

V případě bankovních platebních tlačítek máte dvě možnosti, jak je svým klientům zpřístupnit. Buď je zaktivujete jednotlivě (nebo jen ty, které chcete). V tom případě se zobrazí každá zvlášť i v nabídce platebních metod ve vašem e-shopu.

Druhou možností je zvolit platební metodu "on-line bankovní převod" (viz obrázek níže). Tím aktivujete všechna dostupná bankovní tlačítka. Zákazník si ve vašem e-shopu vybere tuto platební metodu a pak je při platbě přesměrován na rozcestník platební brány ComGate, kde si vybere banku, kterou chce pro platbu prostřednictvím internetového bankovnictví použít.

Způsob platby

Platby v cizích měnách

Přes naši platební bránu lze platit i v jiných měnách. Typicky tak mohou zahraniční zákazníci provést úhradu v EURech ze zahraničního bankovního účtu. Pro korektní funkčnost platební brány ve vašem Shoptet e-shopu doporučujeme postupovat podle následujícího návodu. Ukážeme vám, jak přidat cizí měnu a jak nastavit platební metodu, aby se zobrazila pouze pro vybrané platby v EURech.

Zprovoznění cizích měn

Prvním krokem je samotné přidání cizích měn. Shoptet umožňuje vložení dalších měn pomocí doplňku. Je tedy potřeba si rozšíření zakoupit (můžete si vyzkoušet zdarma). Otevřete si tedy stránku doplňku Cizí měny a nainstalujte si ho do svého e-shopu:

Ukázka zprovoznění cizích měn

Přidání platební metody do e-shopu

Přejděte do administrace svého e-shopu. Typicky se bude jednat o adresu https://muj-eshop.cz/admin (název e-shopu nahraďte vlastní adresou). V menu přejděte na Nastavení > Základní nastavení > Měny. V pravém horním rohu už budete mít dostupné tlačítko Přidat (je dostupné po zakoupení doplňku Cizí měny). Níže se můžete podívat na obrázek s přehledem měn použitých v e-shopu.

Ukázka přidání platební metody

Vložení EUR měny

V dialogovém okně vyberte požadovanou měnu a přidejte ji do svého e-shopu. Pro ukázku jsme zvolili měnu Eura.

Ukázka vložení EUR měny

Změna platební metody

Dále je potřeba upravit samotnou platební metodu (Způsob platby). V levém menu si otevřete Nastavení > Doprava a platby > Způsoby platby. V ukázce na dalším obrázku jsme vybrali slovenskou platební metodu, kde budeme chtít nastavit pravidla pro platbu v Eurech. Stačí tedy kliknout na řádek s požadovanou platební metodou.

Ukázka změny platební metody

Nastavení ceníku platební metody

Po kliknutí na název platební metody se zobrazí detail platební metody, kde je níže na stránce nastavení Ceník. Doporučujeme upravit již předpřipravenou položku, která je ve výchozím stavu nastavena na České koruny. Klikněte tedy na řádek ceníku, jak je ukázáno na následujícím obrázku.

Ukázka nastavení ceníku

Úprava měny v ceníku platební metody

V dialogovém okně změňte měnu CZK na EUR. Zajistíte tím funkčnost, kdy se slovenská platební metoda zobrazí pouze ve chvíli, kdy má zákazník v e-shopu vybranou platbu v Eurech.

Ukázka úpravy měny v ceníku

A to je vše. Stačí případně zopakovat postup pro další platební metody. Samozřejmě nastavení e-shopu na Shoptetu umožňuje podrobnější nastavení pro specifické scénáře, ale základní myšlenka je v návodu vysvětlena.

Možnost automatického přepínání stavu objednávek v klientském portálu. 

Při předávání výsledku platby z platební brány na váš e-shop na platformě Shoptet je možné automaticky změnit stav objednávky podle vašich požadavků. Nastavení této funkce najdete ve svém klientském portálu ComGate.

Ukázka nastavení obchodu

Informace pro uživatele Shoptet tarifů Business, Profi nebo Enterprise

Shoptet nabízí své doplňky v rámci některých tarifů zdarma. Propojení na platební bránu ComGate v ceně tarifů Shoptetu zahrnuté není. Proto jsme se rozhodli těm z vás, kteří využíváte na Shoptetu tarify Business, Profi nebo Enterprise, navýšit v rámci vyúčtování služeb ComGate každý měsíc váš kredit o částku 100 Kč jako kompenzaci.