Funkce platebního terminálu

Potřebujete přenosný nebo stacionární platební terminál? U nás najdete obě varianty, které ovládají Google Pay a Apple Pay, platbu elektronickou stravenkou a samozřejmě platební kartou. Podporujeme všechny běžné funkce a napojení na většinu pokladních systémů. 

Platební metody

Platby kartou. Platební terminál Comgate akceptuje běžné platební karty Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro. Nezáleží na tom, odkud je váš zákazník, proces platby bude stejný.

Apple Pay. Apple Pay je platební metoda, která umožňuje zákazníkům jednoduché placení na platebním terminálu pomocí karty uložené v Apple Wallet.

logo Apple Pay

Google Pay. Google Pay umožňuje zákazníkům jednoduché placení na platebním terminálu pomocí karty uložené v Peněžence Google.

logo Google pay

Stravenkové karty. Na platebním terminálu můžete akceptovat stravenkové karty Ticket Restaurant, Chèque Déjeuner (UP), Naše stravenka, Pluxee, Edenred, Benefit Plus. Pro aktivaci služby je třeba uzavřít smlouvu s příslušnou stravenkovou společností.

Účetnictví

Výpisy plateb. Výpis plateb nabízíme ve formátu ABO (.gpc), CSV nebo PDF. Podrobnosti k výpisům včetně ukázkových souborů najdete na stránkách podpory.

Propojení do účetního systému. Výpisy plateb na platebním terminálu je možné snadno nahrát do libovolného účetnictví. U nejčastějších účetních systémů jsme to ještě zjednodušili. Propojení přímo do účetnictví bez nutnosti ručního nahrávání souborů nabízíme pro Stormware POHODA, ABRA FlexiBee, Money S3, iÚčto.cz. Více k propojení na účetnictví se dozvíte na stránkách podpory.

Pokladní systémy

Propojení platebního terminálu a pokladního systému usnadňuje práci pokladních a snižuje chybovost při zadávání plateb.

Typy platebních terminálů

Stacionární (pevné). Komunikují přes pevný internet, terminál musí být připojený do elektrické sítě.

Přenosné. Komunikují přes Wifi či datovou SIM. Je možné je využívat i mimo danou pobočku. Terminály přes Wifi připojení je vhodný např. v restauraci či kavárně. Využít můžete také připojení přes hotspot.

Další funkce platebního terminálu

Storno platby. Zadali jste špatnou částku poslední transakce? Platbu můžete na platebním terminálu stornovat pomocí funkce „Storno transakcí".

Uzávěrka. Získejte přehled počtu provedených transakcí na platebním terminálu pomocí automatické nebo ruční uzávěrky.

Spropitné. Čím spokojenější zákazník, tím větší spropitné. Přijměte na platebním terminálu odměnu za skvěle odvedené služby.

Variabilní symbol. Platební terminál nabízí možnost označit každou platbu variabilním symbolem pro jednodušší zpracování při účtování.

Platby na účet

Automaticky D+1. Platba z e-shopu, která bude připsána na náš bankovní účet v den D, odejde na bankovní účet klienta nejpozději následující pracovní den, často však tentýž pracovní den.

Denně v pracovní dny. Platby posíláme na bankovní účty klientů denně v pracovní dny. To znamená, že platby za víkendy a dny pracovního volna posíláme na účty klientů první následující pracovní den.

Zdarma na libovolný účet. Platby v Kč či EUR posíláme na libovolný bankovní účet vedený v Česku či na Slovensku zdarma. Stejně tak zdarma jsou i SEPA platby v měně EUR v rámci všech států EU, EHP a dalších evropských zemí.

Seznam všech platebních metod a dalších funkcí včetně jejich popisu najdete na stránkách podpory.

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Ikona zavináč

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Ikona chat

zahájit
online chat