Platební brána

levnější - nižší poplatky z transakcí, provoz zdarma

výkonnější - více platebních metod, úvěrové platby

lepší - větší počet dokončených plateb

platební brána Comgate

Připojte se k více než 15 tisícům obchodníků

Stále více obchodníků přechází na platební bránu nebo terminály Comgate. Mezi našimi klienty najdete začínající podnikatele i zavedené obchody. Služby poskytujeme pro klienty z Česka a Slovenska.

15 tis.


Ušetřete až 20 % nákladů

Při přechodu na platební bránu nebo terminály Comgate významně ušetříte. Navíc u nás se všechny ceny dozvíte jednoduše na stránkách. Můžete si vybrat mezi několika tarify podle typu svého obchodu.

20 %

Vyberte si svůj tarif

Vyberte si svůj tarif podle toho, zda začínáte, nebo jste již zaběhnutý obchodník, i podle toho, zda preferujete jednoduchost, nebo podrobné ceny podle typu plateb. Peníze posíláme na libovolný bankovní účet denně a zdarma. Při ukončení smlouvy neúčtujeme žádné sankce ani poplatky.

Start


6 měsíců 
zdarma

Tarif pro začínající obchodníky, kteří dosud
v obchodě platby kartou nepřijímali.

Easy


0,9 % + 1 Kč

Jedna sazba pro všechny platební metody. Platby kartou, bankovním převodem, na třetiny nebo na splátky.

Profi


0,65 % + 0,7 Kč

Poplatky v rozpadu podle platebních metod. Pro obchody s měsíčním objemem plateb nad 100 tis. Kč.

Srovnání tarifů

V tabulce najdete srovnání všech poplatků jednotlivých tarifů platební brány.

Start

Tarif pro začínající obchodníky, kteří v minulosti nevyužívali platby kartou.

Easy

Přehledný tarif, který nabízí jednu sazbu pro všechny platební metody.

Profi

Hodí se převážně větším obchodníkům, kteří preferují ceny podle typu platby.

Platební karty Visa, Mastercard
včetně Google Pay a Apple Pay

debetní a kreditní spotřebitelské vydané v EU zdarma
transakce do 50 tis. Kč měsíčně po dobu
6 měsíců, následně
dle tarifu Easy
0,9 % + 1 Kč 0,65 % + 0,7 Kč
podnikatelské a ostatní vydané v EU 1,95 % + 0,7 Kč
debetní a kreditní spotřebitelské vydané mimo EU 2,55 % + 3 Kč
podnikatelské a ostatní vydané mimo EU 3,20 % + 3 Kč
Bankovní převody

v Česku

0,9 % + 1 Kč

0,9 % + 1 Kč

0,65 % + 0 Kč

na Slovensku

0,39 % + 0,15 EUR

v Polsku

0,99 % + 0,5 PLN

Nákup ihned, platba později

Odložené platby - Twisto, Skip Pay, PlatímPak

0,9 % + 1 Kč

0,9 % + 1 Kč

0,39 % + 0 Kč

Platby na tři splátky - Twisto, Skip Pay

1,89 % + 0 Kč

Platby na splátky - Cofidis

0 % + 0 Kč

Ostatní poplatky

Provoz platební brány, měsíční poplatek

zdarma po dobu
6 měsíců, následně
dle tarifu Easy

zdarma nebo 100 Kč Zdarma pro měsíční objem transakcí vyšší než 100 000 Kč. V případě nižšího objemu transakcí je měsíční poplatek 100 Kč.

zdarma nebo 200 KčZdarma pro měsíční objem transakcí vyšší než 100 000 Kč. V případě nižšího objemu transakcí je měsíční poplatek 200 Kč.

Zřízení brány

zdarma

zdarma zdarma

Převod peněz na bankovní účet klienta denně

zdarma

zdarma zdarma

Zrušení služby

zdarma

zdarma zdarma

Refundacevrácení peněžních prostředků Plátci na žádost Klienta

2 Kč

2 Kč 2 Kč

Volitelná služba fakturace poplatků jednou měsíčně místo standardního strhávání poplatků z jednotlivých platebKlient si může zvolit, že transakční poplatky se nebudou automaticky strhávat z pravidelných denních výplat, Klientovi bude vždy převedena plná výše transakcí. Jednou měsíčně bude vystavena faktura za všechny platby v předešlém měsíci.

0,1 % 0,1 % 0,1 %

Chargebackvynucené vrácení peněz na základě stížnosti Plátce

990 Kč

990 Kč 990 Kč
Sazebníky tarifů Start (pdf) Easy (pdf) Profi (pdf)

Pokud u klienta s tarifem Easy nastane významný objem plateb, to je více než 30 %, jinými než spotřebitelskými kartami vydanými v EU, může Comgate změnit tarif klienta z Easy na Profi. Měsíční poplatek za provoz platební brány zůstává zachován z tarifu Easy. Ke změně tarifu může dojít vždy k začátku měsíce. O takovém kroku bude klient informován s předstihem.

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Ikona zavináč

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Ikona chat

zahájit
online chat

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Všechny funkce, snadná integrace i provoz

Více dokončených plateb

Více platebních metod

Platby kartou, Apple Pay, Google Pay, bankovní převody, QR platby, platby Twisto, Skip Pay a PlatímPak. Brána akceptuje 9 měn a komunikuje ve 14 jazycích.

Funkce restartu platby

Nakupující, který se například splete v zadávání čísla karty dostane další možnost platit kartou, bankovním převodem nebo třeba na splátky.

Na třetiny nebo na splátky

Twisto, Skip Pay, Cofidis.

Snadná integrace

Podporujeme přes 100 komerčních platforem

Například: ByznysWeb, Clevero, EasyShop, eBRÁNA, eshop-rychle, ExitShop, FAPI, FastCentrik, oXyShop, Shopify, ShopSystem, Shoptet, UPGates, Webareal a dalších 100 řešení

Snadná integrace
open source platforem

Podporujeme propojení na Drupal Commerce, Hika Shop, Jigoshop, Magento, Opencart, PrestaShop, VirtueMart, WooCommerce, WP eCommerce, Zencart, případně propojení pomocí API.

Pohodlný provoz

Desítky užitečných funkcí

Vybrané funkce: restart platby, platby na stránce brány nebo na stránce e-shopu, responzivní design, zapamatování platební karty, vzhled na míru, opakované platby, platební odkaz, předautorizace, refundace, nastavení expirace plateb. 

Napojení na účetnictví

Výpis plateb ve formátech ABO (.gpc), CSV nebo PDF. Propojení přímo do účetnictví bez nutnosti ručního nahrávání souborů pro Stormware POHODA, ABRA FlexiBee, Money S3, iÚčto.cz. 

Získejte více dokončených plateb

Odložená platba přináší až 7 % tržeb navíc

Získejte až 7 % tržeb navíc díky nabídce odložení platby. Váš zákazník může nakoupit hned a zaplatit třeba za 30 dní. Služba je pro zákazníka zdarma. Nic neriskujete. Penize zasíláme obratem.


+7 %

Restart platby zvyšuje tržby až o 3 %

Zachráníme i platby, při nichž kupující uvedl chybně číslo karty, špatně opsal ověřovací kód nebo u sebe neměl mobil pro potvrzení platby. V takových případech ho navedeme k novému pokusu o zaplacení s možností volby jiné platební metody.

+3 %

Klienti o nás řekli

Vítáme veřejné hodnocení našich služeb klienty. Další recenze na Google naleznete zde

hodnocení google

Martin Slavík

Hodnocení - pět hvězdiček

Musím ocenit skvělého průvodce službami a nastavením platební brány. Opravdu dost dobré.

Petra Sluková

Hodnocení - pět hvězdiček

Dnes jsem bránu spustila na platformě eshop-rychle dokáže to i NE-IT člověk. Provedla jsem první pokusnou platbu ze svého účtu vše proběhlo v pořádku. Komunikace ze strany Comgate perfektní vstřícná. 

Vaše platby jsou v bezpečí

Česká národní banka
Licence Platební instituce ČNB
Národní banka Slovenska
Registrace u Národní banky SK
VISA a Mastercard
Certifikovaný partner VISA
a Mastercard
PCI DSS
Certifikace
PCI DSS
Level 1
Cloudflare
Chráněno systémem Cloudflare
20 let
Služby poskytujeme již 20 let

Vaše platby jsou v bezpečí

Často kladené otázky

Co to je platební brána?

Platební brána je nástroj, který umožňuje e-shopům přijímat platby kartou a dalšími platebními metodami (např. Google Pay, Apple Pay, QR platby, bankovní převody, odložené platby, platby na tři splátky bez navýšení nebo splátkový prodej). 

Provozovatel e-shopu má díky využití platební brány podepsanou jen jednu smlouvu a aktivovanou jednu službu, nepotřebuje uzavírat množství smluv s jednotlivými karetními společnostmi, bankami, poskytovateli odložených plateb a splátkového prodeje.

Další výhodou platební brány je i promyšlený systém navigace platícího, který e-shopu přináší vyšší počet dokončených plateb. 

Platební brány jsou obvykle integrovány do většiny e-shopových platforem, umí generovat data do účetních systémů a jsou zabezpečeny podle přísných standardů PCI DSS.

Jak fungují platební brány?

Platební brány umožňují zákazníkům platit v e-shopu pomocí řady platebních metod (platba kartou, Google Pay, Apple Pay, QR platby, bankovní převody s okamžitým potvrzením platby, odložené platby, platby na tři splátky bez navýšení nebo splátkový prodej). Kromě technického zajištění platby provozovatelé platebních bran provádí i transfer peněz od kupujících na bankovní účty prodávajících.

Platební brány obvykle umožňují propojení s různými softwarovými platformami pro provoz e-shopu. Jejich funkcí je i tvorba reportů a výpisů pro vložení platebních dat do účetnictví e-shopů.

Co jsou to QR platby?
QR platba je velmi oblíbenou online platební metodou, při níž platební brána nabídne kupujícímu QR kód objednávky. Nakupující spustí mobilní aplikaci své banky, zvolí možnost platby a následně vybere QR platbu. Po načtení QR kódu mobilním telefonem se do bankovní aplikace načtou údaje o platbě. Kupující platbu potvrdí, tím dojde k úhradě objednávky. QR platba je pro kupujícího jednodušší než platba kartou, nevyžaduje totiž opisování údajů a celý proces platby se odehrává v mobilní bankovní aplikaci.
Jak vybrat platební bránu?

Při výběru platební brány doporučujeme zaměřit se na několik témat: 1) šíři nabídky platebních metod a způsob jejich prezentace tak, aby podporovaly vyšší míru dokončení platby, 2) cenu, tedy náklad e-shopu na dokončené transakce, 3) pokud plánujete expanzi do zahraničí, pak i na nabídku jazyků, ve kterých platební brána komunikuje, a množství měn, ve kterých je možné provádět platby.

Dalším podstatným kritériem výběru je způsob komunikace provozovatele platební brány. Ten, který na svých stránkách transparentně komunikuje cenu služeb včetně úplného sazebníku, prezentuje vzory smluvní dokumentace, je důvěryhodnější než ten, který tyto údaje poskytuje až na vyžádání.

Pro některé obchodníky jsou důležitá i další hlediska provozu platební brány: 1) zda automaticky denně a bez dalších poplatků posílá platby na libovolný bankovní účet e-shopu, 2) zda ve svém klientském portálu nabízí úplné přehledy plateb a poplatků, 3) zda nabízí exporty pro pohodlné nahrání údajů o platbách a poplatcích do účetnictví.

V potaz je třeba brát i zákaznickou podporu, nejlépe v podobě elektronického online samoobslužného portálu i e-mailové a telefonické podpory v lokálním jazyce.

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Ikona zavináč

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Ikona chat

zahájit
online chat

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.