levnější - nižší poplatky z transakcí, provoz zdarma

výkonnější - více platebních metod, úvěrové platby

lepší - větší počet dokončených plateb

Platební brána Comgate

Více než 15 tisíc obchodů využívá platební služby Comgate. Mezi našimi klienty najdete zvučná jména i začínající podnikatele.

Více než 15 tisíc obchodů využívá platební služby Comgate. Mezi našimi klienty najdete zvučná jména i začínající podnikatele.

Férové ceny bez hvězdiček

Vyberte si svůj tarif podle toho, zda začínáte nebo jste již zabehnutý obchodník. Peníze posíláme na libovolný bankovní účet denně a zdarma.
Při ukončení smlouvy neúčtujeme žádné sankce ani poplatky.

START


6 měsíců 
zdarma

Tarif pro začínající obchodníky co poprvé ve svém obchodě využijí platby kartou.


EASY


0,7 % + 1 Kč

Jednoduchý ceník. Provoz brány je zdarma při objemu plateb na bráně nad 50 tis. Kč měsíčně


Sazebník poplatků EASY

PROFI


0,59 % + 0,6 Kč

Poplatky v rozpadu podle platebních metod. Pro obchody s měsíčním objemem plateb nad 500 tis. Kč.


Sazebník poplatků PROFI

CUSTOM


Nadstandardní funkce na míru

Úpravy na míru pro obchody s měsíčním objemem plateb nad 10 mil. Kč


Cena služby na dotaz

Spočítejte si svou úsporu

Loading...

Získejte více dokončených plateb

Odložená platba přináší až 7 % tržeb navíc

Získejte až 7 % tržeb navíc díky nabídce odložení platby. Váš zákazník může nakoupit hned a zaplatit třeba za 30 dní. Služba je pro zákazníka zdarma. Nic neriskujete. Penize zasíláme obratem.

+7 %


Restart platby zvyšuje tržby až o 3 %

Zachráníme i platby, při nichž kupující uvedl chybně číslo karty, špatně opsal ověřovací kód nebo u sebe neměl mobil pro potvrzení platby. V takových případech ho navedeme k novému pokusu o zaplacení s možností volby jiné platební metody.

+3 %

Přehled platebních metod
a vybraných funkcí platební brány

Uvedene platební metody a funkce jsou dostupné ve všech tarifech. Platební metody na bráně je možné navolit v klientksém portále,
stejně je možné konfigurovat vybrané funkce.

Platební metody

Platby kartou, Apple Pay a Google Pay

Akceptujem všechny běžné platební karty VISA a Mastercard. Funce Apple Pay i Google Pay jsou plně integrovány do platební brány. Více k platebním metodám najdete na stránkách podpory.

Bankovní převody a QR platby

Značná část kupujících preferuje platit jinak než kartou. Na první místě jsou bankovní převody a v poslední době raketově roste obliba QR plateb. Více k tématu se dočtete na stránkách podpory.

Odložené platby Twisto, Skip Pay a PlatímPak
Platby na třetiny Twisto, Skip Pay, Cofidis
Splátkový prodej Cofidis

Podporované platformy

Komerční platformy
ByznysWeb, Clevero, Easy Shop, eBrána, eshop-rychle, ExitShop, FAPI, FastCentrik, Shopify, ShopSystem, Shoptet, UPGates, Webareal a dalších 100 řešení, o kterých se dočtete na stránkách podpory.
Open source platformy
Podporujeme propojení na Drupal Commerce, Hika Shop, Jigoshop, Magento, Opencart, PrestaShop, VirtueMart, WooCommerce, WP eCommerce, Zencart, případně nabízíme propojení pomocí API. Odkazy na moduly pro propojení najdete na stránkách podpory.

Rozhraní na účetnictví

Výpisy plateb
Výpis plateb nabízíme ve formátech ve formátu ABO (.gpc), CSV nebo PDF. Podrobnosti k výpisům včetně ukázkových souborů najdete na stránkách podpory.
Propojení do účetního SW
Výpisy plateb je možné snadno nahrát do libovolného účetnictví. U nejčastějších účetních systémů jsme to ještě zjednodušili. Propojení přímo do účetnictví bez nutnosti ručního nahrávání souborů nabízíme pro Stormware POHODA, ABRA FlexiBee, Money S3, iÚčto.cz. Více k propojení na účetictví se dozvíte na stránkách podpory.

Měny a jazyky platby

Platby v 10 měnách

CZK, EUR, PLN, HUF, USD, GBP, RON, NOK a SEK. Další informace k měnám platby najdete na stránkách podpory.

Komunikace ve 14 jazycích

Platební brána je k dispozici ve 14 jazycích – v češtině, slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, italštině, polštině, maďarštině, švédštině, norštině, chorvatštině, slovinštině a rumunštině. Další informace k měnám a jazykům najdete na stránkách podpory.

Technické parametry

Restart platby

Pokud zákazník špatně zadá platební údaje, brána mu automaticky nabídne nový pokus o zaplacení stejnou nebo jinou platební metodou. Tato funkce zvyšuje počet dokončených plateb na e-shopu. Více o restartu plateb na stránkách podpory.

Platba na stránce brány
Platba na stránce e-shopu
Responzivní design
Zapamatování platební karty
Vzhled na míru
Opakovaná platba
Veřejná API dokumentace

Platby na účet

Automaticky D+1

Platba z e-shopu, která bude připsána na náš bankovní účet v den D, odejde na bankovní účet klienta nejpozději následující pracovní den, často však tentýž pracovní den.

Děnně v pracovní dny

Platby posíláme na bankovní účty klientů denně v pracovní dny. To znamená, že platby za víkendy a dny pracovního volna posíláme na účty klientů první následující pracovní den.

Zdarma na libovolý účet

Platby Kč či EUR posíláme na libovolný bankovní účet vedený v České republice či na Slovensku zdarma. Stejně tak zdarma jsou i SEPA platby v měně EUR v rámci všech států EU, EHP a dalších evropských zemí.

Seznam všech platebních metod a dalších funcí včetně jejich popisu najdete na stránkách podpory.

Získejte více spokojených zákazníků

QR platbu využije až 29 % nakupujících

Pokud váš zákazník nakupuje z počítače, nabídneme mu možnost platby QR kódem. Zákazník kód načte mobilním telefonem a následně dokončí platbu v mobilním bankovnictví. Zvyšte komfort placení a získejte více vracejících se zákazníků.

29 %


Až 23 % zákazníků preferuje bankovní převod

Platba kartou je v platební bráně základ. Významná část platících ale raději využije bankovní převod. Naše platební brána nabízí bankovní tlačítka českých, slovenských i polských bank.

23 %

Vyzkoušejte platební bránu

Bránu můžete vyzkoušet bez dokončení platby. Částka platby je nastavena na 1 Kč. Peníze z dokončených plateb budou věnovány na dobročinné účely.

platební metody

Vyberte si tu nejlepší bránu

Srovnejte si ceny a funkce platebních bran různých poskytovatelů.

Comgate EASY

Comgate PROFI

PayU

GoPay

Viva Wallet

Pays.cz

Global Payments

Stripe

Poplatek z transakcí

0,7 %

0,59 %

1,45 %

0,9 až 2,2 %

2,46 %

1,5 %

1,49 %

1,4 až 2,9 %

Poplatek z transakcí, Kč

0,6

1

3

10

1

0,75

6,50

Měsíční poplatek, Kč

0 až 190

0 až 499

od 50

Aktivační poplatek, Kč

999

600

Převod na bankovní účet, Kč

10

15

0 až 39

Srovnání cen se zaměřuje na nejčastější platební metodu – platbu kartou, jejímž vydavatelem je banka v EU a držitelem fyzická osoba. Srovnáváme standardní službu pro běžné online obchodníky a standardní veřejné ceníky poskytovatelů. Někteří poskytovatelé mohou nabízet služby i za odlišných podmínek na základě neveřejných ceníků.

Vyberte si tu nejlepší bránu

Poplatek % z plateb

Poplatek Kč za platbu

Comgate

0,59 až 0,79 %

1,8 až 2,4

PayU

1,45 %

1

GoPay

0,9 až 2,2 %

3

Viva Wallet

2,46 %

10

Pays

1,5 %

1

GP

1,49 %

0,75

Stripe

1,4 až 2,9 %

6,5

Měsíční poplatek, Kč

Aktivační poplatek, Kč

Převod na účet, Kč

Comgate

0 až 149

PayU

999

GoPay

0 až 190

10

Viva Wallet

15

Pays

600

0 až 39

GP

0 až 499

Stripe

od 50

Srovnání cen se zaměřuje na nejčastější platební metodu – platbu kartou, jejímž vydavatelem je banka v EU a držitelem fyzická osoba. Srovnáváme standardní službu pro běžné online obchodníky a standardní veřejné ceníky poskytovatelů. Někteří poskytovatelé mohou nabízet služby i za odlišných podmínek na základě neveřejných ceníků.

Vaše platby jsou v bezpečí

Česká národní banka
Licence Platební instituce ČNB
Národní banka Slovenska
Registrace u Národní banky SK
VISA a Mastercard
Certifikovaný partner VISA
a Mastercard
PCI DSS
Certifikace
PCI DSS
Level 1
Cloudflare
Chráněno systémem Cloudflare
20 let
Služby poskytujeme již 20 let

Vaše platby jsou v bezpečí

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Ikona zavináč

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Ikona chat

zahájit
online chat

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny od 8:00 do 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Často kladené otázky

Co to je platební brána?

Platební brána je nástroj, který umožňuje e-shopům přijímat platby kartou a dalšími platebními metodami (např. Google Pay, Apple Pay, QR platby, bankovní převody, odložené platby, platby na tři splátky bez navýšení nebo splátkový prodej). 

Provozovatel e-shopu má díky využití platební brány podepsanou jen jednu smlouvu a aktivovanou jednu službu, nepotřebuje uzavírat množství smluv s jednotlivými karetními společnostmi, bankami, poskytovateli odložených plateb a splátkového prodeje.

Další výhodou platební brány je i promyšlený systém navigace platícího, který e-shopu přináší vyšší počet dokončených plateb. 

Platební brány jsou obvykle integrovány do většiny e-shopových platforem, umí generovat data do účetních systémů a jsou zabezpečeny podle přísných standardů PCI DSS.

Jaké jsou platební brány?

Platební brány je možné rozdělit do skupin podle nabízených funkcí. Podle jednoho takového dělení jsou platební brány, které umožňují pouze platby kartou, a takové, které nabízí i další žádané platební metody jako Google Pay, Apple Pay, QR platby, bankovní převody s okamžitým potvrzením platby, odložené platby, platby na tři splátky bez navýšení nebo splátkový prodej. Vyšší počet nabízených platebních metod vede v e-shopu k vyššímu počtu dokončených plateb.

Další úhel pohledu dělí platební brány podle akceptace různých měn a komunikace v různých jazycích.

Důležitou vlastností platební brány je samozřejmě i cena – náklad e-shopu na dokončenou transakci. Ta se může mezi poskytovateli značně lišit.

Jak platit přes platební bránu?

Zákazník je z e-shopu obvykle přesměrován na platební bránu, na níž si vybere platební metodu (např. platbu kartou, Google Pay, Apple Pay, QR platby, bankovní převody s okamžitým potvrzením platby, odložené platby, platby na tři splátky bez navýšení nebo splátkový prodej). 

Následuje proces zadání a potvrzení platby, v dalším kroku platební brána předává e-shopu informaci o jejím dokončení. Na základě potvrzené platby z platební brány e-shop expeduje zboží.

Může se stát, že platba není dokončena, například kvůli chybnému zadání údajů o platební kartě. V takovém případě platební brána nabídne kupujícímu jinou platební metodu, nebo možnost opakovaně zadat číslo karty. Nabídka volby jiné platební metody má významný vliv na počty dokončených plateb.

Jak vytvořit platební bránu?

Platební bránu pro svůj e-shop můžete získat od jednoho z poskytovatelů platebních bran. Při výběru doporučujeme brát v potaz tato kritéria: 1) množství platebních metod a způsob jejich prezentace tak, aby podporovaly vyšší míru dokončení platby, 2) cenu, tedy náklad e-shopu na dokončené transakce, 3) pokud plánujete expanzi do zahraničí, pak i nabídku jazyků, ve kterých platební brána komunikuje, a množství měn, ve kterých je možné provádět platby.

Propojení platební brány s e-shopem provedete ve spolupráci s poskytovatelem platební brány.

Jak fungují platební brány?

Platební brány umožňují zákazníkům platit v e-shopu pomocí řady platebních metod (platba kartou, Google Pay, Apple Pay, QR platby, bankovní převody s okamžitým potvrzením platby, odložené platby, platby na tři splátky bez navýšení nebo splátkový prodej). Kromě technického zajištění platby provozovatelé platebních bran provádí i transfer peněz od kupujících na bankovní účty prodávajících.

Platební brány obvykle umožňují propojení s různými softwarovými platformami pro provoz e-shopu. Jejich funkcí je i tvorba reportů a výpisů pro vložení platebních dat do účetnictví e-shopů.

Jak funguje platba kartou?

Platba kartou na internetu může probíhat několika způsoby – ručním vložením údajů z karty do prostředí platební brány, případně s využitím služby Google Pay nebo Apple Pay.

V prvním případě uživatel opisuje karetní údaje jako číslo karty, expiraci, jméno držitele karty nebo CVV kód ručně. Při placení pomocí Google Pay nebo Apple Pay se prostředí platební brány vyplňují automaticky.

Po vložení údajů a potvrzení platby v platební bráně uživatel platbu ještě potvrzuje, nejčastěji pomocí mobilní aplikace banky nebo SMS. Jedná se o takzvané 3D Secure ověření. Po potvrzení platby v mobilním telefonu dochází k definitivnímu odsouhlasení transakce.

Poskytovatel platební brány předává informaci o zaplacení e-shopu, který na základě toho posílá zboží kupujícímu.

Co je to platební brána Comgate?

Platební brána Comgate umožňuje online platby v e-shopech s využitím široké škály platebních metod (platba kartou, Google Pay, Apple Pay, QR platby, bankovní převody s okamžitým potvrzením platby, odložené platby, platby na tři splátky bez navýšení nebo splátkový prodej).

Společnost Comgate je držitelem licence České národní banky a je registrována u Národní banky Slovenska. Licence platební instituce umožňuje Comgate působení v celém regionu Evropské unie. Systémy Comgate procházejí každoroční certifikací PCI DSS Level 1.

Co jsou to QR platby?
QR platba je velmi oblíbenou online platební metodou, při níž platební brána nabídne kupujícímu QR kód objednávky. Nakupující spustí mobilní aplikaci své banky, zvolí možnost platby a následně vybere QR platbu. Po načtení QR kódu mobilním telefonem se do bankovní aplikace načtou údaje o platbě. Kupující platbu potvrdí, tím dojde k úhradě objednávky. QR platba je pro kupujícího jednodušší než platba kartou, nevyžaduje totiž opisování údajů a celý proces platby se odehrává v mobilní bankovní aplikaci.
Jak fungují odložené platby?

Odložené platby poskytují kupujícímu možnost dostat zboží obratem stejně jako při platbě kartou, ale zaplatit později – např. za 14 nebo až 30 dní. Odložená platba je pro kupujícího zdarma. Pro e-shop je výhodná v tom, že prodejce obdrží platbu za objednávku obratem. Službu provozují specializovaní poskytovatelé, kteří zajišťují financování a nesou rizika případného nezaplacení ze strany kupujícího. 

Odložená platba je elektronickou obdobou dobírky s tím rozdílem, že prodávající obdrží sumu za zboží obratem, nečeká, až zaplatí kupující. Poskytovatelé odložené platby provádí ověření kupujících v úvěrových registrech a nejsou povinni poskytnout službu každému žadateli.

Co je platba na tři splátky?

Platba na tři splátky je služba, díky níž kupující při dokončení objednávky provede úhradu pouze jedné třetiny ceny a další dvě hradí ve dvou rovnoměrných měsíčních splátkách. Kupující platí pouze cenu objednávky bez navýšení o úroky. Úrokový náklad je hrazen prodávajícím, tedy e-shopem.

Důvodem, proč některé e-shopy zavádí službu prodeje na tři splátky bez navýšení, je snaha prodat více zboží, případně přesvědčit kupujícího k nákupu dražších variant.

Jak vybrat platební bránu?

Při výběru platební brány doporučujeme zaměřit se na několik témat: 1) šíři nabídky platebních metod a způsob jejich prezentace tak, aby podporovaly vyšší míru dokončení platby, 2) cenu, tedy náklad e-shopu na dokončené transakce, 3) pokud plánujete expanzi do zahraničí, pak i na nabídku jazyků, ve kterých platební brána komunikuje, a množství měn, ve kterých je možné provádět platby.

Dalším podstatným kritériem výběru je způsob komunikace provozovatele platební brány. Ten, který na svých stránkách transparentně komunikuje cenu služeb včetně úplného sazebníku, prezentuje vzory smluvní dokumentace, je důvěryhodnější než ten, který tyto údaje poskytuje až na vyžádání.

Pro některé obchodníky jsou důležitá i další hlediska provozu platební brány: 1) zda automaticky denně a bez dalších poplatků posílá platby na libovolný bankovní účet e-shopu, 2) zda ve svém klientském portálu nabízí úplné přehledy plateb a poplatků, 3) zda nabízí exporty pro pohodlné nahrání údajů o platbách a poplatcích do účetnictví.

V potaz je třeba brát i zákaznickou podporu, nejlépe v podobě elektronického online samoobslužného portálu i e-mailové a telefonické podpory v lokálním jazyce.

Platební brána zdarma

Zřízení platební brány je u většiny poskytovatelů zdarma. Obvyklé je i to, že po překročení určitého měsíčního objemů transakcí, například 50 tisíc Kč, je zdarma rovněž provoz platební brány, platí se pouze poplatky z dokončených transakcí. 

Začínající obchodníci mohou u většiny poskytovatelů získat zvýhodnění v rámci akce Česko platí kartou. Platby kartou v objemu do 50 tisíc Kč měsíčně je možné mít zdarma na prvních šest měsíců provozu platební brány. Platí to pro obchodníky, kteří dosud platbu kartou ve svém e-shopu nepřijímali.

Jak dlouho může trvat platba kartou?

Z pohledu plátce trvá platba kartou jen chvilku, během níž proběhne zadání karetních údajů buď ručně, nebo s využitím některé ze služeb jako Google Pay nebo Apple Pay. Následuje potvrzení transakce, obvykle s využitím mobilní aplikace banky platícího nebo SMS.

Další část transakce se odehrává mezi e-shopem a poskytovatelem platební brány – ta předává e-shopu zprávu o zaplacení objednávky a obchod na základě toho zahajuje expedici zboží. Posledním krokem je zaslání platby z bankovního účtu provozovatele platební brány na bankovní účet e-shopu.