Platební brána

S platební bránou Comgate uspoříte až 20 % nákladů. Vedle úspory získáte platební bránu s nejširší nabídkou platebních metod včetně platby kartou, bankovním převodem, QR, odloženou platbou, na třetiny či na splátky. Ve výsledku získáte více dokončených plateb.

Vyberte si svůj tarif platební brány

Start

pro obchodníky
s první smlouvou na platby kartou


Pro ty, kteří dosud
nepřijímali platby kartou

6 měsíců
zdarma

Easy

bez fixních poplatků,
jedna sazba pro
všechny platby


Bez závazku,
ceník i smlouva
na webu

0,98 %
+ 0 Kč

Profi

poplatky s rozlišením typu karty


Vhodné při objemu plateb nad 300 tis. Kč měsíčně

od 0,62 %
+ 0,7 Kč

Custom

pro objem
plateb nad
3 mil. Kč měsíčně


Tarif na míru pro větší obchodníky

poplatky
na míru

Vedle platebních karet vaši zákazníci budou moci platit bankovním převodem, s odloženou splatností, na třetiny nebo na splátky. Platební brána nabízí přehledné uživatelské prostředí na počítači i v mobilu. Ve výsledku získáte více dokončených plateb.

Ušetřete až 20 % nákladů

Při přechodu na platební bránu nebo platební terminál Comgate významně ušetříte. Navíc se u nás všechny ceny dozvíte jednoduše na stránkách.
Můžete si vybrat mezi několika tarify podle typu vašeho obchodu.

Měsíční objem plateb

0 Kč

Roční úspora

0 Kč

Poptat platební bránu

 • Easy
 • Profi
 • Custom
 • Start

S platební bránou u nás získáte více,
mnohem více

Smlouva bez závazků

 • uzavření smlouvy jednoduše online

 • zprovoznění služby v řádu dnů

 • aktivace zdarma

 • ukončení smlouvy kdykoli bez poplatku

Převody zdarma každý den

 • převod plateb na bankovní účet klienta je zdarma

 • každý pracovní den

 • obvykle druhý den po nákupu

 • do banky v Česku či na Slovensku

Zákaznická podpora

 • mluvíte s člověkem, ne s robotem

 • v pracovní dny 8:00–20:00

 • na telefonu nebo e-mailem

 • samoobslužný portál podpory stále k dispozici

Výpisy do účetních systémů

 • exporty dat v ABO, CSV a PDF

 • přehledné denní i měsíční výpisy

 • propojení na nejpoužívanější účetní programy

 • automatické exporty do účetnictví

Propojení na platformy

 • propojení na více než 100 platforem

 • návody na největší e-shopová řešení

 • open-source balíčky

 • přímočaré řešení pro individuálně postavené e-shopy

Více dokončených plateb

 • více než 50 platebních metod

 • integrace Apple Pay a Google Pay

 • restart platby, opakované platby

 • odložené platby, platby na tři splátky, splátkový prodej

Více o funkcích platební brány, platebních metodách, možnostech prezentace v e-shopu či o integraci najdete v portálu podpory.

Připojte se k 15 tis. obchodníků

Každým rokem k nám přechází několik tisíc obchodníků. U nás nachází lepší službu i úsporu na poplatcích. Přidejte se k nám i vy.

Co o nás říkají
klienti?

4,6

500+ recenzí

4,5

170+ recenzí

Co o nás říkají klienti?

4,6

500+ recenzí

4,5

170+ recenzí

Bezpečnost na prvním místě

Společnost Comgate je zpracovatelem karetních údajů, v rámci svých služeb provádí online platby. Je přímým členem karetních společností
VISA a Mastercard, držitelem licence národní banky Platební instituce a držitelem bezpečnostního certifikátu PCI DSS Level 1.

Přímý člen asociací
VISA a Mastercard

Comgate je přímým členem (Principal member) karetních asociací VISA a Mastercard. Jako karetní zpracovatel (acquirer) máme úplný přístup ke všem karetním technologiím.

Licence národní banky
Platební instituce

Licence Platební instituce znamená, že Comgate má oprávnění poskytovat platební služby bez omezení objemu transakcí na celém území EU a podléhá dozoru národní banky.

Bezpečnostní certifikace
PCI DSS Level 1

Certifikace PCI DSS nejvyššího stupně se uděluje společnostem, které prokážou požadovanou míru zabezpečení informačních systémů, obnovuje se jednou ročně.

Často kladené otázky

Co je platební brána?

Platební brána je systém, který umožňuje platby na internetu. Platební brána standardně zprostředkovává platby kartou, některé platební brány dále nabízí možnost platby bankovním převodem nebo pomocí odložených plateb. Platební brána je vysoce zabezpečený systém, kdy platební data jsou chráněna prostředky jako 3D secure a systémy provozovatelů platebních bran jsou obvykle certifikovány dle standardu PCI DSS. Platební brány využívají převážně
e-shopy, ale i další společnosti jako prodejci letenek, vstupenek či pojistných produktů. Provozovatelé platebních bran jsou regulované společnosti a jsou držiteli některé z platebních licencí národní banky.

Jak funguje platba přes platební bránu?

Platební brána je systém, který umožňuje platby na internetu. Na procesu platby se podílí 1) kupující - plátce, 2) provozovatel platební brány - licencovaná společnost a 3) prodejce zboží - obvykle e-shop. Kupující dá pokyn k platbě v platební bráně tím, že například vyplní karetní údaje a potvrdí platbu. Platební brána provede ověření platby a předá prodejci zprávu o zaplacení. Následně, obvykle do druhého dne, provozovatel platební brány zašle prostředky (platbu za zboží či služby) na účet prodávajícího. Účelem platební brány je tedy realizace zabezpečených plateb, většinou s okamžitým potvrzením o zaplacení.

Jaké jsou platební brány?

Platební brány je možné rozlišovat podle šíře nabízených platebních metod, podle toho, zda nabízí veřejný ceník služeb či podle způsobu účtování poplatků. V zásadě platí, že čím širší nabídka platebních metod, tím větší šance na dokončení platby. Proto platební brány s nabídkou platby kartou, ale i bankovními převody, QR platbou či odloženou platbou dosahují lepších konverzních výsledků. Někteří provozovatelé platebních bran nabízí veřejné ceníky, jiní preferují neveřejné vyjednávání o ceně. Poplatky za služby platebních bran se v zásadě dělí na pevné nebo orientační v modelu MIF++.

Kolik stojí platební brána?

Poplatky za platební bránu se typicky skládají z poplatků z jednotlivých plateb a měsíčního poplatku za provoz platební brány. Měsíční poplatek za provoz se obvykle od určitého objemu plateb neúčtuje. Někteří poskytovatelé navíc účtují aktivační poplatek, případně poplatek za každý jeden převod prostředků na bankovní účet prodejce. Častou vadou ceníků některých poskytovatelů platebních bran je nesrozumitelnost nabídky. Mezi četné prohřešky nabídek patří: 1) prezentace odhadovaných cen podle MIF++ tak, jako by se jednalo o ceny pevné, 2) akcentování pouze jedné složky transakčního poplatku a potlačení informace o dalších poplatcích, 3) pro laika hůř spočitatelný je minimální poplatek z transakce. Někteří poskytovatelé se často uchylují k praxi výhodné nabídky na začátku spolupráce a následně, po uplynutí zhruba šesti měsíců, ke zdražení pod záminkou jiného než očekávaného průměru hodnoty plateb či obdobného argumentu. Jistotu nabízí volba poskytovatele, který účtuje pevné poplatky dle nabídky a své ceníky veřejně prezentuje na internetu.

Můžu mít platební bránu zdarma?

Platební bránu můžete mít zcela zdarma až po dobu šesti měsíců v rámci tarifu Start. Po celé toto období budete mít poplatek za provoz platební brány zdarma, a k tomu poplatky za platby kartou až do výše 50 tis. Kč měsíčně také zdarma. Na platby kartou nad limit 50 tis. Kč měsíčně se bude vztahovat poplatek 0,98 % + 0 Kč. Po skončení období prvních šesti měsíců vám budou účtovány standardní poplatky dle tarifu Easy. Tarif Start je určen pro začínající obchodníky, kteří v minulosti nevyužívali platby kartou. Všechny zmíněné cenové tarify najdete na našich stránkách.

Kde najdu srovnání platebních bran?

Podrobné srovnání platebních bran nabízí řada poskytovatelů i několik nezávislých srovnávačů. Tato srovnání se zaměřují na cenové podmínky, platební metody na bráně, měny platby a jazyky na platební bráně, technické parametry, možnosti napojení na e-shop platformy, případně další vlastnosti platebních bran či informace o poskytovatelích. Jedno z vyhledávaných srovnání platebních bran najdete i na stránkách Comgate.

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Ikona zavináč

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Ikona chat

zahájit
online chat