Odložená platba mallpay

Na platební bráně je nově možné využít odloženou platbu mallpay. Ta umožňuje zákazníkům e-shopu bezplatné odložení úhrady nákupu až o 14 dnů po doručení zásilky. E-shop získá prostředky ihned po nákupu. 

Ověření klienta probíhá velmi jednoduše skrze sms kód. Schválení odložené platby trvá pouze několik vteřin. Po úspěšném ověření je informace o schválení předána do e-shopu a zákazník je přesměrován na stránku s potvrzením úhrady, tak jako v případě ostatních platebních metod. Zákazník má možnost uhradit platbu bezúročně během 14 dnů od doručení zásilky na základě informací, které obdrží v e-mailu od MALL Pay.

Odloženou platbu MALL Pay je možné využít pro úhradu částek až do výše 50 000 Kč. Minimální částka není omezena.

Poplatek z plateb realizovaných odloženou platbou je stanoven sazebníkem dle celkového objemu transakcí na platební bráně a terminálech. Celkový poplatek za odloženou platbu je nižší než u platby kartou:

  • 0,59 % pro objem transakcí do 100 tis. Kč
  • 0,49 % pro objem transakcí 100 až 500 tis. Kč (od 1.6. pro objem 100 až 300 tis. Kč )
  • 0,39 % pro objem transakcí nad 500 tis. Kč (od 1.6. pro objem nad 300 tis Kč)

Odložená platba je aktivována ze strany ComGate automaticky. Nabídka odložené platby se zobrazuje zákazníkům v seznamu platebních metod  brány.

Pokud nabídku platebních metod (platba kartou, platba online bankovním převodem) prezentujete zákazníkovi v košíku, doporučujeme doplnit tuto nabídku o MALL Pay. Do popisu platební metody uveďte “Nakupte hned, zaplaťte za 14 dní”.

Odložená platba Mall Pay
Odložená platba Mall Pay

Umístěte informaci o odložené platbě na stránku produktu, nejlépe u ceny zboží. Zákazníci budou informování o možnosti odložení platby již ve fázi rozhodování o nákupu, budou inklinovat k nákupu dražšího zboží nebo většího počtu položek. Doporučený popisek pro prezentaci na stránce produktu je "Platbu můžete odložit. Nakupte hned, zaplaťte později".

Další informace najdete v API dokumentaci.

Věříme, že vám nová platební metoda, přinese více nových zákazníků.