O nás

jsme česká firma s 20letou tradicí

provozujeme platební brány a terminály

naše služby využívá více než 15 tisíc klientů

nabízíme férové podmínky bez hvězdiček

Milníky rozvoje

Příběh Comgate

Začínali jsme v roce 2000 jako studentský tým, který pod jménem SmartNET tvořil mobilní internetové stránky pro sportovní kluby. Měli jsme kreativní přístup, málo peněz, málo pravidel. 

V roce 2002 jsme změnili jméno na Comgate a nabídku služeb rozšířili o platformu pro zpracování dat ve spotřebitelských soutěžích, zejména SMS zpráv v reálném čase  

K této činnosti jsme později připojili provoz podpůrných infolinek pro spotřebitelské soutěže. Po čase jsme provozovali outsourcing zákaznické péče pro pojišťovny, banky, mobilní operátory nebo dodavatele energií se stovkami operátorských pracovišť. V roce 2018 jsme tyto aktivity prodali nadnárodní společnosti, čímž vznikla v Česku jednička na trhu.

Vysokokapacitní konektory k mobilním operátorům, které umožňovaly zpracování obyčejných SMS i příjem zpoplatněných zpráv, jsme časem začali zprostředkovávat i třetím stranám. Dlouho jsme byli největším agregátorem komerčních premium SMS služeb v Česku – pokud odhlédneme od projektů, jejichž zadavatelem je státem kontrolovaný subjekt jako SMS jízdenky nebo parkování. 

Kvůli distribuci cen pro výherce ve spotřebitelských soutěžích jsme v roce 2008 vstoupili do segmentu skladování a logistiky. Z prvního skladového provozu v obci Spojil u Pardubic se postupnými kroky vyvinula společnost Shipmall se sklady v Praze, Týništi nad Orlicí, Senci na Slovensku a vlastním logistickým systémem. V ní dnes poskytujeme služby fulfillmentu přibližně dvěma stovkám e-shopů.

V roce 2010 jsme získali licenci ČNB pro platební služby a začali jsme zprostředkovávat platby kartou na internetu. O šest let později jsme získali licenci platební instituce, která je platná pro neomezený objem transakcí a celé území EU. Na platební bráně nabízíme nejširší škálu platebních metod – od karetních transakcí přes QR platby, bankovní převody až po odložené platby a platbu na třetiny. Neustále sledujeme trendy, nové platební metody uvádíme obvykle jako první v Česku. V roce 2019 jsme rozšířili nabídku i o platební terminály do prodejen.

Věříme v kvalitu svých služeb, proto po klientech nepožadujeme žádné časové závazky. V jednom řešení spojujeme výhody plateb na internetu a v tradičních prodejnách, vše aktivujeme zdarma. Vždy přemýšlíme o užitku pro naše zákazníky a při hledání nejlepších řešení používáme selský rozum. V menším počtu a za zlomek nákladů dokážeme poskytovat platební služby, které jsou stejně dobré jako ty od zavedených korporací a v mnoha ohledech i lepší. Ke klientům se chováme férově – když zlevňujeme, zlevňujeme všem, novým i stávajícím zákazníkům.

Díky tomu se nám daří získávat nové klienty. Jsme zdravá společnost, která roste o desítky procent ročně, svůj rozvoj přitom dokáže financovat sama bez vnějších investic. Míříme do zahraničí, kde chceme působit jako plnohodnotný poskytovatel platebních služeb. Věříme, že i z českého prostředí může na poli platebních služeb vzejít společnost evropského formátu.

Vaše platby jsou v bezpečí

Česká národní banka
Licence Platební instituce ČNB
Národní banka Slovenska
Registrace u Národní banky SK
VISA a Mastercard
Certifikovaný partner VISA
a Mastercard
PCI DSS
Certifikace
PCI DSS
Level 1
Cloudflare
Chráněno systémem Cloudflare
20 let
Služby poskytujeme již 20 let

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Ikona zavináč

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Ikona chat

zahájit
online chat

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.