Platební terminály

levnější - nižší poplatky z transakcí

moderní - snadné na ovládání, dotykový displej

lepší - smlouva bez hvězdiček a bez závazku

terminál na karty

Připojte se k více než 15 tisícům obchodníků

Stále více obchodníků přechází na platební bránu nebo terminály Comgate. Mezi našimi klienty najdete jak začínající obchodníky, tak i zavedené obchody. Služby poskytujeme pro klienty z Česka a Slovenska.


15 tis.

Ušetřete až 20 % nákladů

Při přechodu na platební bránu nebo terminály Comgate významně ušetříte. Navíc u nás všechny ceny se dozvíte jednoduše na stránkách. Můžete si vybrat mezi několika tarify podle typu vašeho obchodu.

20 %

Vyberte si svůj tarif

Vyberte si svůj tarif podle toho, zda začínáte, nebo jste již zaběhnutý obchodník, i podle toho, zda preferujete jednoduchost, nebo podrobné ceny podle typu plateb. Peníze posíláme na libovolný bankovní účet denně a zdarma. Při ukončení smlouvy neúčtujeme žádné sankce ani poplatky.

Start


6 měsíců 
zdarma

Tarif pro začínající obchodníky, kteří dosud platby kartou v obchodě nepřijímali.

Easy


0,9 % + 1 Kč

Jedna sazba pro všechny typy platebních karet bez ohledu na to, zda jsou soukromé, či podnikatelské, vydané v EU, nebo jinde.

Profi


0,65 % + 0,7 Kč

Poplatky v rozpadu podle platebních metod. Pro obchody s měsíčním objemem plateb nad 100 tis. Kč.

Srovnání tarifů

V tabulce najdete srovnání všech poplatků jednotlivých tarifů platebních terminálů.

Start

Tarif pro začínající obchodníky, kteří v minulosti nevyužívali platby kartou.

Easy

Přehledný tarif, který nabízí jednu sazbu pro všechny typy platebních karet.

Profi

Hodí se převážně větším obchodníkům, kteří preferují ceny podle typu karty

Platební karty Visa, Mastercard
včetně Google Pay a Apple Pay
debetní a kreditní spotřebitelské vydané v EU zdarma
transakce do 50 tis. Kč měsíčně po dobu
6 měsíců, následně
dle tarifu Easy
0,9 % + 1 Kč 0,65 % + 0,7 Kč
podnikatelské a ostatní vydané v EU 1,95 % + 0,7 Kč
debetní a kreditní spotřebitelské vydané mimo EU 1,15 % + 3 Kč
podnikatelské a ostatní vydané mimo EU 2,90 % + 3 Kč
Stravenkové karty

Ticket Restaurant (Edenred)

0,9 % + 1 Kč

0,9 % + 1 Kč

1,60 % + 0 Kč

Chèque Déjeuner (Up Česká republika)

1,60 % + 0 Kč

Naše stravenka (Lidl)

2,50 % + 0 Kč

Benefit Plus 5,00 % + 0 Kč
Ostatní poplatky

Provoz služby, měsíční poplatek

zdarma 

zdarma

zdarma nebo 200 KčZdarma pro měsíční objem transakcí vyšší než 100 000 Kč. V případě nižšího objemu transakcí je měsíční poplatek 200 Kč.

Pronájem platebního terminálu, měsíční poplatek

zdarma po dobu
6 měsíců, následně
dle tarifu Easy

zdarma nebo 190 Kč Zdarma pro měsíční objem transakcí na termínál vyšší než 100 000 Kč. V případě nižšího objemu transakcí na terminál je poplatek za pronájem terminálu 190 Kč.

zdarma nebo 190 Kč Zdarma pro měsíční objem transakcí na termínál vyšší než 100 000 Kč. V případě nižšího objemu transakcí na terminál je poplatek za pronájem terminálu 190 Kč.

SIM s datovým tarifem, měsíční poplatek 70 Kč 70 Kč 70 Kč

Instalace terminálu

zdarma

zdarma zdarma

Převod peněz na bankovní účet klienta denně

zdarma

zdarma zdarma

Zrušení služby

zdarma

zdarma zdarma

Refundacevrácení peněžních prostředků Plátci na žádost Klienta

2 Kč

2 Kč 2 Kč

Volitelná služba fakturace poplatků jednou měsíčně místo standardního strhávání poplatků z jednotlivých platebKlient si může zvolit, že transakční poplatky se nebudou automaticky strhávat z pravidelných denních výplat, Klientovi bude vždy převedena plná výše transakcí. Jednou měsíčně bude vystavena faktura za všechny platby v předešlém měsíci.

0,1 % 0,1 % 0,1 %

Chargebackvynucené vrácení peněz na základě stížnosti Plátce

990 Kč

990 Kč 990 Kč
Sazebníky tarifů Start (pdf) Easy (pdf) Profi (pdf)

V případech, kdy u klienta na tarifu Easy bude významný, to je více než 30 %, objem plateb jinými než spotřebitelskými kartami vydanými v EU, může Comgate změnit tarif klienta ze Easy na Profi. Ke změně tarifu může dojít vždy k začátku měsíce. O takovém kroku bude klient infomovan s předstihem.

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Ikona zavináč

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Ikona chat

zahájit
online chat

Všechny funkce, snadná instalace i provoz

Snadná instalace

Pro zprovoznění terminálu
není třeba technik

Termínál jednoduše zapnete, připojíte na WiFi a můžete přijímat platby kartou. Ano, to je vše, terminál má dotykový displej a ovládá se podobně jako mobilní telefon.

Propojení na pokladnu

Podporujeme propojení platebního terminálu na většinu pokladních systémů. S nastavením propojení vám pomůžeme na dálku po telefonu.

Více plateb

Akceptujeme běžné platební karty Apple Pay i Google Pay

Platit je možné platebními kartami VISA a Mastercard vydanými kdekoli ve světě a také pomocí elektonických peněženek Apple Pay a Google Pay. 

Stravenkové karty

Akceptujeme také platby pomocí stravenkových elektronických karet Benefit Plus, Chèque Déjeuner, Edenred - Ticket Restaurant, Gusto Karta, Naše stravenka Lidl nebo Sodexo.

Pohodlný provoz

Desítky užitečných funkcí

Platební terminál nabízí všechny běžné funkce jako spropitné, storno platby, uzávěrka, mezisoučet, platby v Kč nebo EUR, variabilní symbol.

Napojení na účetnictví

Výpis plateb ve formátech ABO (.gpc), CSV nebo PDF. Propojení přímo do účetnictví bez nutnosti ručního nahrávání souborů pro Stormware POHODA, ABRA FlexiBee, Money S3, iÚčto.cz. 

Klienti o nás řekli

Vítáme veřejné hodnocení našich služeb klienty. Další hodnocení na Google naleznete zde

hodnocení google

Tomáš Malovaný

Hodnocení - pět hvězdiček

Vše naprosto skvělé. Profesionální služby. Máme nasazeno v e-shopu a máme i terminál na prodejně. Naprostá spokojenost.

Ivana Kučerová

Hodnocení - pět hvězdiček

Používáme terminál Comgate na prodejně na platby od zákazníků a neměli jsme žádný problém. Když jsme něco potřebovali vědět, na linku jsme se dovolali, také komunikace přes e-mail je bezproblémová.

Vaše platby jsou v bezpečí

Česká národní banka
Licence Platební instituce ČNB
Národní banka Slovenska
Registrace u Národní banky SK
VISA a Mastercard
Certifikovaný partner VISA
a Mastercard
PCI DSS
Certifikace
PCI DSS
Level 1
Cloudflare
Chráněno systémem Cloudflare
20 let
Služby poskytujeme již 20 let

Vaše platby jsou v bezpečí

Často kladené otázky

Kolik se platí za terminál?

Náklad na platební terminál se obvykle skládá z těchto složek: 1) měsíční poplatek za jeho pronájem, 2) poplatek z transakcí, které jsou na něm realizovány.

Měsíční poplatek za pronájem platebního terminálu se obvykle pohybuje v rozmezí mezi 180 a 500 Kč měsíčně. Někteří poskytovatelé nabízí pronájem platebního terminálu zdarma, pokud měsíční objem transakcí na terminálu přesáhne určitou hranici, například 50 tisíc Kč. 

Poplatek z transakcí obvykle tvoří významnější část nákladů spojených s provozem platebního terminálu, skládá se typicky ze dvou částí – jedna je stanovena jako určité procento z výše transakce, druhá je absolutní částka bez ohledu na výši platby.

U plateb kartou je velké rozpětí v procentní i fixní části nákladu na transakci podle toho, o jaký typ platební karty se jedná. Nejnižší poplatky jsou stanoveny u karet vydaných fyzickým osobám, občanům EU. Výrazně vyšší pak u karet vydaných podnikatelům a na firmy. Nejvyšší poplatky se vážou ke kartám vydaným mimo EU, zvláště pokud se jedná o podnikatelské a firemní karty.

Jak vybrat platební terminál?

Při výběru platebního terminálu doporučujeme zaměřit se několik parametrů: 1) posoudit, zda potřebujete přenosný platební terminál, nebo pro vás bude lepší stacionární model, 2) cenu, to je náklad na měsíční pronájem platebního terminálu a výši poplatků z transakcí, 3) možnost snadného exportu dat o transakcích do účetnictví.

Dalším podstatným kritériem výběru je způsob komunikace provozovatele platebního terminálu. Ten, který na svých stránkách transparentně komunikuje cenu služeb včetně úplného sazebníku, prezentuje vzory smluvní dokumentace, je důvěryhodnější než ten, který tyto údaje poskytuje až na vyžádání.

Poskytovatelé se liší i ve smluvním závazku: někteří vyžadují smlouvu na dobu určitou (i na několik let), jiní umožňují rozvázat kontrakt kdykoli bez sankce a poplatků.

V potaz je třeba brát i zákaznickou podporu, nejlépe v podobě elektronického online samoobslužného portálu i e-mailové a telefonické podpory v lokálním jazyce.

Jak funguje Google Pay a Apple Pay na terminálu?

Pro platbu na platebním terminálu s využitím Google Pay je třeba mít zařízení (např. mobilní telefon nebo chytré hodinky). Obdobně je to také se službou Apple Pay, tu je ovšem možné zprovoznit výhradně na zařízeních Apple.

V okamžiku platby na telefonu či jiném zařízení musí být zapnuto NFC.

Samotná platba probíhá tak, že 1) zařízení, například mobilní telefon, odemknete, 2) zařízení přiložíte zadní stranou k platebnímu terminálu, 3) po zaplacení na obrazovce se ukáže modrý symbol zaplacení.

Pokud se na zařízení zobrazí výzva, například k zadání PIN, je třeba postupovat podle pokynů na obrazovce.

Jak fungují stravenkové karty?

Na platebním terminálu můžete akceptovat i stravenkové karty, např. Ticket Restaurant (Edenred), Chèque Déjeuner (Up Česká republika), Naše stravenka (Lidl), Benefit Plus, GastroCard (Sodexo) nebo Gusto Karta. Zároveň je potřeba i samostatně uzavřít smlouvu s každým z poskytovatelů stravenkových karet. 

U některých stravenkových karet je poplatek z platby stržen poskytovatelem platebního terminálu, u jiných obdržíte vyúčtování přímo od provozovatele stravenkové karty.

Chcete se zeptat?

Jsme online v pracovní dny 8:00 až 20:00. Na vaše dotazy odpovíme obratem.

Ikona zavináč

poslat e-mail
podpora@comgate.cz

Ikona chat

zahájit
online chat