Splátkový prodej Home Credit přímo na platební bráně

Novou metodu splátkového prodeje nabízí platební brána Comgate – k poskytovatelům Cofidis a ESSOX přibyl Home Credit, který umožňuje zákazníkům rozložit na splátky nákup v hodnotě 1000 až 100 tisíc korun. Obchodník dostává potvrzení o zaplacení i celkovou částku platby standardně jako při použití jiných platebních metod.

Zejména pro e-shopy s vysokou průměrnou hodnotou objednávky se hodí, když mohou nabídnout zákazníkům splátkový prodej přímo na platební bráně. Tuto platební metodu využívají v první řadě ti kupující, kteří řeší nečekaný vysoký výdaj, nebo ti, kteří si chtějí platbu za drahý nákup rozložit do delšího časového období. Platební brána Comgate umožňuje splátkový prodej od tří poskytovatelů – ke Cofidis a ESSOX přibyl Home Credit.

Modelová situace – mladý pár se stěhuje za prací do většího města a v bytě si potřebuje vybavit kuchyň. Na úspory sahat nechtějí, ale mají spočítáno, že s příjmem z nového zaměstnání zvládnou vysoký výdaj za dva roky pohodlně splatit. Právě v takové situaci se jim hodí nakoupit nábytek a třeba i pár spotřebičů na e-shopu, který jim přímo na platební bráně splátkový prodej nabídne. A v daném e-shopu nakoupí spíše než u konkurence, která podobnou platební možností nedisponuje.

splátkový prodej Home Credit

Nejen pro tyto situace je přímo v platební bráně Comgate možnost volby splátkového prodeje od tří poskytovatelů – ke dvěma stávajícím přibyl v dubnu Home Credit. S jeho splátkovým prodejem si může zákazník platbu ve výši 1000 až 100 tisíc Kč rozložit na měsíční splátky v období 10 – 72 měsíců. Obchodník přitom dostává celou výši platby hned jako u jiných platebních metod.

„Zařazením splátkového prodeje přímo do platební brány umožňujeme obchodníkům nabídnout tuto platební metodu zákazníkům co nejjednodušeji a získat vyšší počet dokončených plateb. E-shopům se díky tomu zvýší tržby – jednak proto, že zákazníci, kteří splátkový prodej hodlají využít, nakoupí spíše u nich než u konkurence, jednak proto, že si vyberou kvalitnější nebo dražší zboží, když si platbu mohou rozložit,“ říká Jakub Ouhrabka, ředitel společnosti Comgate.

Splátkový prodej od Home Credit běží na platební bráně od dubna v pilotním provozu, postupně bude v nabídce všech e-shopů, které mají aktivní platební metodu splátkového prodeje.

Více informací o splátkovém prodeji od Home Credit, ale i od Cofidis a ESSOX, najdete na stránkách podpory.