Zmínili se o nás

Prostřednictvím médií rádi prezentujeme, co nového se u nás děje, chlubíme se novými nebo vylepšenými službami, komentujeme výsledky. Poskytujeme názory také
k aktuálnímu dění v oblasti platebních služeb, oblasti e-commerce a maloobchodu.

měšec.cz

Ouhrabka z Comgate: Úplnou transparentnosťou voči klientovi sme spôsobili na trhu revolúciu
15. září 2022

Jakub Ouhrabka, riaditeľ Comgate v rozhovore spomína: •ako firma prešla premenou z prevádzkovania spotrebiteľských súťaží na platobné brány pre e-shopy, • prečo vidí budúcnosť skôr pre klasické firmy ako startupy, • aké zmeny má očakávať slovenský zákazník a akým smerom sa firma bude uberať ďalej.
Přečíst článek

měšec.cz

E-shopy začínají šetřit, znalost start-up hantýrky už nepostačí
12. září 2022

V e-commerce na rozdíl od bankovnictví, energetických společností nebo prodejců pohonných hmot nerostou marže, říká Jakub Ouhrabka, ředitel společnosti Comgate poskytující platební brány. Rozhovor vyšel i v tištěném magazínu E15 na téma techfin.
Přečíst článek

měšec.cz

Jedou nízkonákladově jako Ryanair a funguje to. Přes českou platební bránu Comgate tečou miliardy
6. září 2022

Před dvaceti lety začínali se zakázkovým vývojem mobilních webů, byli jedním z největších hráčů s call centry a nyní je královehradecká společnost Comgate druhým největším poskytovatelem platebních bran v Česku. Za celou dobu svého působení na trhu přitom dokázala růst bez pomoci externích investorů a pořád jde o ziskový i zvětšující se byznys s tržbami ve stovkách milionů korun ročně. Jeho majitelé Nikolaj Šťáhlavský s Jakubem Ouhrabkou přitom inspiraci čerpají z leteckého průmyslu.
Přečíst článek

měšec.cz

Rozjeli jsme spolupráci s Twistem a chceme ovládnout Slovensko, říká šéf Comgate Ouhrabka
6. září 2022

Společnost Comgate patří mezi největší české poskytovatele online plateb a na trhu se pohybuje už více než dvacet let. Jak e-commerce firmy reagují na současný ekonomický stav v Česku i v Evropě a jak oblast e-commerce bojuje s propadem, který přišel po růstu v době covidové pandemie? Nejenom o tom v nové epizodě E15 Castu mluvil Nikita Poljakov s Jakubem Ouhrabkou, ředitelem společnosti Comgate.
Poslechnout podcast

měšec.cz

U konce s dechem? Tuzemské e-shopy vykazují méně objednávek než loni
26. července 2022

Zdá se, že tuzemské e-commerce došel dech a polevila v tempu. Obrat online obchodů byl sice během druhého čtvrtletí letošního roku takřka o miliardu větší než loni, jenže ho nezapříčinil větší počet objednávek, nýbrž dopad inflace na ceny zboží i služeb. Článek magazínu Forbes cituje ředitele Comgate Jakuba Ouhrabku.
Přečíst článek

měšec.cz

OSVČ a malé firmy stále mohou žádat o platební terminál zdarma. Jaké jsou podmínky?
15. července 2022

Až do konce března příštího roku mohou OSVČ a malé firmy, které dosud nepřijímaly platby kartou, požádat o platební terminál na půl roku zdarma. Do úrovně 50 000 Kč měsíčně se neplatí žádné poplatky. Pokud podnikatel tento limit překročí, platí se poskytovateli určité procento z plateb. Výše se však liší dle firmy, od které terminál podnikatel získá. Prošli jsme podmínky jednotlivých poskytovatelů, u kterých lze o terminál požádat.
Přečíst článek

měšec.cz

Lidé odloženým platbám věří, nebojí se s nimi platit i větší nákupy. Na e-shopech průměrně utratí 1 200 korun
7. července 2022

Twisto před dvěma měsíci prodloužilo lhůtu pro splatnost odložených plateb z původních 14 dní na 30. Nyní odhaluje, jaký mělo prodloužení lhůty dopad na chování zákazníků. Ukázalo se, že uživatelé svou útratu splácí průměrně třináctý den, tedy o tři dny později, než tomu bylo s kratší lhůtou. Zároveň se dlouhodobě zvyšuje i průměrná hodnota objednávek zaplacených odloženou platbou – poprvé překročila 1 200 korun. Nové e-shopy Twisto oslovuje i díky partnerstvím s předními platebními branami jako nedávno s Comgate.
Přečíst článek

měšec.cz

S odloženou platbou Twisto Pay nově zaplatíte i na e-shopech s platební bránou Comgate
9. června 2022

Odložené platby Twisto Pay mohou nově využít také zákazníci platící na e-shopech, jež využívají platební bránu Comgate. Služba tak bude přístupná nově ve více než 12 000 internetových obchodech. Tato platební brána tak už nabízí třetí možnost, jak odložit platby. Vedle Twisto Pay už totiž umožňuje zaplatit za zboží déle také s Mallpay a službou PlatímPak.
Přečíst článek

měšec.cz

Trnitá cesta k úspěšnému e-shopu
26. května 2022

Časopis Computer se ve svém červnovém vydání podrobně věnoval tématu, jak založit a začít spravovat malý e-shop. V analýze plné praktických rad se zabýval i tím, jakou zvolit platební bránu a co přináší výběr platebních metod.  

měšec.cz

Brandové kampaně mají významný dlouhodobý vliv na konverze, říká Jakub Ouhrabka z Comgate
16. srpna 2021

Comgate provozuje platební brány pro e-shopy a platební terminály v prodejnách, obsluhuje přes 7 tisíc klientů. Je to česká společnost z Hradce Králové, která svými službami konkuruje i nadnárodním hráčům. V čem je jádro úspěchu firmy, která meziročně roste v desítkách procent v objemu transakcí i počtu klientů a jak jim v úspěchu pomohla jejich marketingová strategie?
Přečíst článek

měšec.cz

Odložená platba přes Mall Pay je nově součástí platební brány ComGate
27. května 2021

Platební služba Mall Pay je nově dostupná v platební bráně ComGate. To znamená, že si přes ní budete moci odložit platbu mnohem častěji. Platební bránu totiž využívá víc než 7000 online obchodů.
Přečíst článek

lupa.cz

Mall Pay má od ČSOB a Mallu dalších 50 milionů, nově je součástí brány ComGate
27. května 2021

Mall Group a ČSOB posílají další desítky milionů do fintechového projektu Mall Pay. Mall Pay je také nově dostupné v největší české platební bráně ComGate, kterou využívá přes sedm tisíc e-shopů.
Přečíst článek

Logo Seznam.cz

Konference Seznam.cz po roční přestávce v online podobě
26. dubna 2021

Příběhy z prostředí české platební brány. Jakub Ouhrabka, ředitel ComGate Payments, a. s., se podělil o zkušenost, jak díky zlepšení zákaznické péče zvýšili výkon online kampaní o více než 60 %.
Přečíst článek

Logo měšec.cz

Odloženou platbu Equa bank mohou nově nabízet e-shopy s platební bránou ComGate
17. února 2021

Odloženou platbu Equa bank mohou nově nabízet e-shopy s platební bránou ComGate. Počet obchodníků, kteří mohou odloženou platbu této banky nabízet, se tak rozšířil na více než 6000.
Přečíst článek

Logo Český rozhlas

Výběr z médií: rušení online plateb u zájezdů
25. září 2020

Cestovní kanceláře Čedok, Fischer nebo Alexandria přestanou od října přijímat platby online za nákup zájezdů. Důvodem je časté rušení zájezdů kvůli koronavirové pandemii.
Přečíst článek         

Logo E15.cz

Česko má první dobročinný e-shop s rouškami a respirátory
25. září 2020

Vznik FairShopu významně podpořily i společnosti Innovation Footprint, Balíkobot a ComGate, o právní zarámování se postarala advokátní kancelář JŠK.
Přečíst článek

Logo Podnikatel.cz

Jak se nenechat napálit provozovateli platebních terminálů?
1. září 2020

Podrobně se podíváme na „zvýhodněné” nabídky, poplatky, triky s prodejem terminálů, náklady na instalaci a provoz i další „povinnosti”.
Přečíst článek

Logo Podnikatel.cz

Proč e-shopy mění platební brány?
25. srpna 2020

Platební brány pro e-shopy už dávno nenabízejí jen banky. Nízkonákladoví poskytovatelé přichází s výhodnou alternativou.
Přečíst článek

Logo měšec.cz

E-shopy přicházejí o možnost znásobit své tržby
25. srpna 2020

Rozhovor se specialistou na online podnikání a zahraniční e-commerce trhy, Ing. Martinem Pechem, MBA z UPgates.
Přečíst článek

Logo Podnikatel.cz

Zvažujete platební terminál? Nepropásněte možnost vyzkoušet si ho zdarma
19. srpna 2020

Platební terminály ulehčují lidem placení, protože díky nim mohou podnikatelé snadno a rychle přijímat bezhotovostní platby kartou.
Přečíst článek

Logo Lupa.cz

Poplatky za platby kartou spadly na méně než polovinu
18. srpna 2020

Placení kartou prožívá revoluci srovnatelnou s nástupem nízkonákladových leteckých společností. Sazby klesají z 2 až 3 % na polovinu i méně.
Přečíst článek

Logo Lupa.cz

Proč zákazníci nedokončí platbu na vašem e-shopu?
10. srpna 2020

Možná to sami znáte, chcete na e-shopu koupit dárek pro svou drahou polovičku, při placení ale zadáte kartu, na které nemáte povolené online platby, a celý nákup můžete dělat znovu.
Přečíst článek

Logo E15.cz

Přijímat karetní platby v e-shopu? Určitě ano. A na co si dát pozor?
9. března 2020

V nedávné minulosti trh platebních on-line služeb ovládaly banky. Poplatky z plateb pro běžné obchodníky se pohybovaly mezi 2 a 3 %. Situace se nedávno začala měnit..
Přečíst článek

Logo Czech Crunch

Demokratizace plateb kartou prostupuje Českem
6. října 2019

Důležitou roli u plateb kartou začínají hrát nezávislí poskytovatelé platebních bran, kteří placení kartou dále demokratizují a zlevňují.
Přečíst článek

Logo Podnikatel.cz

Revoluce v placení kartou přes internet, ověření skrze SMS už brzy nebude stačit
13. srpna 2019

Karetní asociace mohou vystřídat technologické firmy jako Google, který neustále rozvíjí svoje Google Pay a v nedávné době získal PSD2 licenci v Irsku a e-money licenci v Litvě.
Přečíst článek

Logo Ihned,cz

Naší výhodou je, že nabízíme služby v celé EU, říká druhý muž ve vedení evropského lídra
12. listopadu 2019

Například firma ComGate přišla s velmi transparentní politikou poplatků a nižšími cenami. Ohrožuje vás to?
Přečíst článek

Logo tyinternety.cz

Jaké změny přinese legislativa silnějšího ověřování uživatele v oblasti online plateb?
13. září 2019

Silné ověření uživatele (Strong Customer Authentication) je nový požadavek na zajištění bezpečnějších online plateb.
Přečíst článek

Logo tyinternety.cz

Jaká je nejlepší platební brána pro e-shop a kam mizí vaše poplatky?
27. srpna 2018

Oblast fintech roste v posledních letech jako nikdy před tím. České i zahraniční startupy čarují se svými nabídkami, chtějí se dostat na kobylku co největšímu počtu spotřebitelů.
Přečíst článek

Logo euro.

Licenci na nové platební služby chtějí jen tři firmy
30. ledna 2018

Od půlky ledna platí v Evropě nová pravidla pro jednodušší a moderní placení na účtech, která přináší směrnice o platebním styku PSD2.
Přečíst článek

Logo Ihned.cz

Nová pravidla pro platební služby
30. ledna 2018

Od půlky ledna platí v Evropě nová pravidla pro jednodušší a moderní placení na účtech, která přináší směrnice o platebním styku PSD2.
Přečíst článek

logo deník

Dárky ze zahraničních e-shopů? Kvůli clu a DPH se nákup nemusí vyplatit
24. října 2017

Co letos nadělíme pod český vánoční stromeček? Dárek z Číny. Čím dál větší skupina Čechů totiž nakupuje zboží přes e-shopy ze zemí mimo EU.
Přečíst článek

Logo E15.cz FinExpert

Platby přes internet jsou stále oblíbenější. Víte, na co si dát pozor?
13. února 2017

Existuje několik možností, jak můžete za své objednávky přes internet platit. Česká platební brána ComGate si účtuje transakční poplatek ve výši 0,99 %.
Přečíst článek